Kanal V

Irmak Yolu Denizle Buluşuyor

ANTALYA'NIN MANAVGAT İLÇESİ'NDE D-400 KARAYOLU KÖPRÜSÜ İLE SORGUN ARASINDA BELEDİYE EKİPLERİNİN YOĞUN BİR ÇALIŞMASI VAR. BELEDİYE EKİPLERİ IRMAK KENARINDAKİ YOLUN KURBAN BAYRAMI ÖNCESİNDE TAMAMLANMASI VE HİZMETE AÇILMASI İÇİN ÇALIŞIYOR.

Manavgat Belediyesi, ırmak kıyısı yürüyüş ve bisiklet yolu yapımını tamamlıyor.

Manavgat Belediyesi, D-400 karayolunun geçtiği Çevre Yolu Köprüsünden, Sorgun Boğaz Otel arasında kalan ırmak kıyısına yürüyüş ve bisiklet yolu yapımını hızlandırdı.

Kente kazandırılan yeni asfalt plent tesisinin faaliyete geçmesiyle birlikte, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, ilk etapta sıcak asfalt çalışmasıyla ırmakla denizi buluşturmayı hedefliyor.

Vatandaşların, Manavgat Irmağı'nın eşsiz güzelliğini izleyerek ister bisikletle ister yürüyerek sahile ulaşmasına olanak sağlayacak projede, ilk etabı olan 2 kilometrelik alana ekipler sıcak asfalt dökümüne başladı.

Ekipler ikinci etap çalışması kapsamında kurban bayramı öncesi 2 buçuk kilometre daha yol yapmış olacak.

Başkan Sözen, sıcak asfalt çalışmalarını yerinde denetledi. Toplam 4,5 kilometre uzunluğa sahip olan projenin Manavgat'ın geleceği için önemli bir adım olduğunu belirten Sözen,

belediyenin kaynaklarıyla güzelleştirmeye çalıştıklarını söyledi.

Kent merkezine yapılan ırmak kenarı düzenleme projesinin devamı niteliğini taşıyan proje ile vatandaşlar istediği zaman hızlı ve güvenli bir şekilde denize ulaşabilecek.

Irmak yolunun kurban bayramı öncesi tamamlayarak hizmete açılması planlanıyor.


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.