Kanal V

IFRC, Genel Kurulu'nu Antalya'da Yaptı

ANTALYA, ULUSLARARASI KIZILHAÇ VE KIZILAY DERNEKLERİ FEDERASYONU GENEL KURULU'NA EV SAHİPLİĞİ YAPTI. GENEL KURUL ÖNCESİ FEDERESYON YETKİLİLERİ GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLADI.

Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu Genel Kurulu, Türk Kızılayı'nın ev sahipliğinde, Antalya'daki bir otelde başladı. 

Genel Kurul'a 189 ülkeden 1500'e yakın iyilik elçisi katılırken, Türkiye, 48 yıl aradan sonra ikinci kez ev sahipliği yaptı. 

Kızılhaç Komitesi Genel Direktörü Balthasar Staehelin,"Nükleer silahların kullanılması halinde oradaki insanlara yardım edilmesi, çok güç. Eğer kullanılırsa yardım götürmek gibi bir imkan olmuyor. Bu silahların yasaklanması gerektiğini düşünüyorum.'' ifadelerini kullandı.

Kızılhaç Komitesi Genel Sekreter Elhadj As Sy,  Kızılhaç'ın, Batı Afrika'da ebola salgınıyla mücadele için kullanılması planlanan 6 milyon doların yolsuzluk yapılarak, çalındığına yönelik iddialara açıklık getirdi.

Genel Sekreter "Yardımlarımızı götürdüğümüz yere denetim mekanizmasını da taşıyoruz. Bu durum, şu an ayrıntılı inceleme aşamasında. Bu araştırma aşamasında, 6 milyon doların risk altında olduğu söz konusu. Döviz kurunun banka tarafından yükseltilmesi söz konusu olmuş olabilir. Aynı zamanda çeşitli işlemler var, bunların sahte olduğuna yönelik iddialar var. Bazı faturaların şişirildiği gibi iddialar var. İnceleme aşamasındayız.'' dedi. 

Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, "İnsani yardıma aktarılan payın azaldığı, kozmetik sektörüyle bile yarışamadığını,  insani yardım sektörünün aldığı payın arttırılması gerektiğini ifade etti.

Uluslararası Kızılay-Kızılhaç Dernekleri Federasyonu Genel Kurulu, 11 Kasım'da sona erecek.


Haber'e ait Video


Kızılay, kariyer sayfası üzerinden yayınladığı Kızılay iş ilanları ile bünyesine 2017 yılında iş başvurusu kabul etmektedir.

Antalya Stadyumu'nda 2017-2018 sezonu boyunca oynanan müsabakalar esnasında seyircilerin üst aramalarında bulunan ve içeri sokulmayan 629 TL tutarındaki madeni…

6 Kasım 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

6 kasım 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.