Kanal V

Hortumzedelere Yardım Eli Bekleniyor

KUMLUCA, FİNİKE, DEMRE VE KAŞ'I VURAN DOĞAL AFETİN ADINDAN BÖLGEDE İNCELEME YAPANLARDAN BİRİSİ DE ZİRAAT ODASI BAŞKANI NAZİF ALP'Tİ. ALP BÖLGEDE ZARARIN BÜYÜK OLDUĞUNU BELİRTTİ. GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANI FAKIBABA'DAN DA AFETZEDELERİN BORÇLARININ ERTELENECEĞİ YÖNÜNDE AÇIKLAMA GELDİ. İŞTE HABERİN DETAYLARI.

Antalya’da dün 4 ilçede eş zamanlı çıkan hortum, bölgedeki hayatı adeta felç etti. 

Kumluca ilçesinde yüzlerce sera ile bazı evlere zarar veren hortumu ziyaret edenler arasında Antalya Ziraat Odası Başkanı Nazif Alp,   Ziraat Odaları Genel Başkan Yard. Bahadır Sezgin ve Kumluca Ziraat Odası Başkanı Süleyman Kayhan vardı.

Hasarı yerinde tespit eden Alp, biran önce çiftçilerin sıkıntılarının giderilmesi için harekete geçilmesi taleplerinde bulundu.

Bakan'dan Müjde: "Çiftçinin Zararı Ödenecektir" 

Öğle saatlerinden sonra da Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba,  meydana gelen afete ilişkin, "meydana gelen hortum ve dolu afetleri, tarım sigortaları kapsamındadır. TARSİM ekipleri, sigortalılar için sahada tespit çalışması yapmaktadır. Tespit edilecek sigorta kapsamındaki hasarlar, en kısa sürede tazmin edilecektir."açıklamalarında bulundu.


Haber'e ait Video


Antalya’da 4 ilçede meydana gelen hortumda yüzlerce sera zarar görürken, birçok ev de yerle bir oldu. Hortuma evlerinde yakalanan…

14 Kasım 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

14 Kasım 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

DÜN AKŞAM SAATLERİNDE ANTALYA'DA ŞİDDETLİ YAĞIŞ VE FIRTINA 4 İLÇEYİ VURDU. ANTALYA VALİSİ MÜNİR KARALOĞLU, AK PARTİ İL BAŞKANI…

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.