Kanal V

Hayırsever Çiftten Üçüncü Okul

ANTALYA’DA DAHA ÖNCE AYNI BAHÇE İÇERİSİNE İLK VE ORTAOKUL YAPTIRAN EMEKLİ ALBAY NİHAT ÖMÜR VE EŞİ GÜLGÜN ÖMÜR, ŞİMDİ O İKİ OKULUN YANINA BİR DE ANAOKULU YAPTIRACAK. ANTALYA VALİSİ MÜNİR KARALOĞLU İLE ANAOKULUNUN PROTOKOLÜNE İMZA ATAN HAYIRSEVER ÇİFT, 6 DERSLİKLİ OKULUN TAMAMLANMASIYLA, ÇOCUKLARIN ANAOKULUNDAN LİSE DÖNEMİNE KADAR EĞİTİM GÖRECEĞİ BİR KAMPÜS İNŞA ETMİŞ OLACAKLAR.

Antalyalı emekli Albay 79 yaşındaki Nihat Ömür ve eşi Gülgün Ömür, 2008 yılında eğitime katkı sağlamak amacıyla Kepez İlçesi’ne 21 derslikli Ortaokul yaptırdı. 

2013 yılında ise aynı okulun bulunduğu bahçeye 24 derslikli ilkokul yapımında maliyetin yarısını üstlenen Ömür çifti bu kez anaokulu yaptırmak için kolları sıvadı. 

Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun makamında kabul ettiği hayırsever çifti Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan eşlik etti. 

Kendisinin ordudan emekli olduktan sonra 20 yıl öğretim üyeliği yaptığını dile getiren Nihat Ömür, kendilerine destek verenlere teşekkür etti. 

Anaokulundan Liseye Eğitim Veren Bir Kampüs  

Geçen yıl ilköğretim haftasında ilk zili hayırsever çiftin yaptırdığı ortaokulda çaldıklarını dile getiren Vali Karaloğlu,  anaokulunun yapılmasıyla bir kampus oluşacağına dikkati çekti. 

Vali Karaloğlu tekli eğitim sistemine geçmeden önce Antalya’daki ders açığının hayırseverlerin katkılarıyla azaldığına dikkati çekti. 

Açıklamaların ardından 6 derslikli Anaokulunun protokolü imzalandı. 


Haber'e ait Video


4 Ekim 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.