Kanal V

Hababam Sınıfı Müzesi Kepez’e Geliyor

DOKUMA PARKTA OLDUĞU GİBİ KEPEZ'DE ANTALYALILARI MUTLU EDİP YÜZLERİNİ GÜLÜMSETECEK BAŞKA GELİŞMELER DE OLUYOR. TÜRK SİNEMASININ KLASİĞİ OLAN HABABAM SINIFI, MÜZE OLARAK ANTALYA'NIN KEPEZ İLÇESİ'NDE KURULACAK. İÇERİSİNDE FİLMİN KAHRAMANLARININ SİLİKON HEYKELLERİNİN DE BULUNACAĞI MÜZENİN MÜJDESİNİ, KEPEZ BELEDİYE BAŞKANI HAKAN TÜTÜNCÜ VERDİ.

 

Hababam sınıfının Hafize anasının çaldığı zil ile okula giren öğrenciler gibi artık Hababam Sınıfını merak edenler de Kepez'de açılacak olan Hababam Sınıfı Müzesi'ne girecek.

Yapılan yatırımlarla Kepez’in eğitim, kültür ve sanat faaliyetlerini sürekli geliştiren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, hizmete kazandırdığı eserleri de hayata geçiriyor. Bunun bir örneği de, inşası tamamlanmış olan Esentepe Amir Ateş Semt Konağı’nda gerçekleşti.

Belediye birimlerindeki ekiplerle birlikte konağı inceleyen Kepez Belediye Başkanı Tütüncü,  Hababam sınıfı müzesi'nin de müjdesini verdi.  Yönetmen Rıfat Ilgaz ve Ertem Eğilmez’in muhteşem armağanı olan film serisinin kahramanları  Münir Özkul, Kemal Sunal ve Tarık Akan’ın silikon heykelleri Hababam Sınıfı Müzesi’nde yer alacak.

Amir Ateş Semt Konağı’nda Hababam Sınıfı Müzesi dışında  internetli bilgisayar sınıfı, çocuk kütüphanesi, etüt merkezi ve meslek edindirme kursları da hizmete girecek. Merkezde iki de çok amaçlı salon Kepezlilere hizmet verecek.  


Editör: Kanalv Editör 3

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.