Kanal V

Gümrük Muhafaza Ekiplerinden 'Kış Güneşi' Operasyonu

ANTALYA'DA GÜMRÜK MUHAFAZA EKİPLERİ YURDA KAÇAK YOLLARLA GÜEŞ GÖZLÜĞÜ SOKULDUĞU İHBARINI ALDI VE OPERASYON İÇİN DÜĞMEYE BASTI. YAPILAN OPERASYONDA 31 BİN 435 KAÇAK GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ ELE GEÇİRİLDİ.

Gümrük Muhafaza ekiplerince Antalya’da gerçekleştirilen operasyon sonucu 31 bin 435 adet kaçak güneş gözlüğü ele geçirildi.

Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğünce edinilen bir istihbaratta yurda kaçak yollarla güneş gözlükleri sokulduğu bilgis ulaştı. 

Alınan ihbar değerlendiren Batı Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü durumu, Antalya Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğüne iletti. 

Müdürlük ekipleri gerekli inceleme ve adres araştırmalarının ardından kaçak güneş gözlüklerinin bulunduğu iş yeri ve depolara baskın düzenledi. 

Alınan mahkeme kararı ile tespit edilen depo ve iş yerrinde yapılan arama sonucu tamamı tanınmış ünlü markalardan oluşan ve haklarında herhangi bir fatura ibraz edilemeyen, piyasa değeri 2 milyon 461 bin 140 lira olan, toplam 31 bin 435 adet kaçak güneş gözlüğü ele geçirildi.

Mahkeme kararı ile el konulan güneş gözlüklerinin sahibi gözaltına alındı ve hakkında Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa muhalefetten Alanya Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu. 


Haber'e ait Video


Antalya’nın Alanya ilçesinde gümrük kaçağı bin 140 adet güneş gözlüğü ele geçirildi.

Et ve Süt Kurumunca (ESK) kullanılacak sığır etinin bazı kemikli parçalarının ithalatında gümrük vergisi sıfır olarak uygulanacak.

3 Kasım 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

3 Kasım 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.