Kanal V

Görme Engelli Bireysel Bilgisayar Sertifikalarını Aldı

ANTALYA ENGEL TANIMAYANLAR SPOR KULÜBÜ VE AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ GÖRME ENGELLİLER ÖĞRENCİ BİRİMİ TARAFINDAN DÜZENLENEN BİLGİSAYAR KURSU TAMAMLANDI. BİR BAŞKASINA İHTİYAÇ DUYMADAN BİLGİSAYAR KULLANABİLEN KURSİYERLER, SERTİFİKALARINI HOCALARININ ELİNDEN ALDI.

Antalya Engel Tanımayanlar Spor Kulübü’nün bu isteği Antalya Valiliği tarafından hemen gerçekleştirildi. Hizmet içi eğitim kapsamında başlatılan bilgisayar kursu, görme engelli bireylerin umudu oldu. 

Akdeniz Üniversitesi Kampüsü’ndeki kütüphane içinde yer alan Görme Engelliler Birimi, yaklaşık 3 aydır verdiği ilk eğitimi tamamladı. 4 kursiyer Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Öğke ve Kütüphane Daire Başkanı Özer Baş’ın katılımıyla sertifikalarına aldı.  Kursiyerlere verilen sertifikalarda özeldi… Okumaya yardımcı Braille alfabesi sertifikaların üzerinde yer aldı.  

Özel bir yazılım ve eğitim sayesinde bilgisayarı kısa yollarla kullanmayı öğrenen kursiyerler,  gerek işyeri gerekse evlerinde artık teknolojiyi daha rahat kullanabilecekler.

Bunun en önemli nedeni ise görme engelli bireyi, en iyi başka bir görme engelli bireyin anlıyor olması.  Merkezdeki bir sonraki kurs ise ocak ayında başlayacak. 

 CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN YASTIK ALTINDAKİ ALTINLARIN EKONOMİYE KAZANDIRILMASI İÇİN YAPTIĞI ÇAĞRI SONUÇ VERMEYE BAŞLADI. VATANDAŞLAR ALTINLARINI ZİRAAT BANKALARINA…

Antalya’da yüzde 90 görme engelli olan adam, prim günlerinin yeterli olmasına rağmen malulen emekli olamadığını belirterek yardım istedi.

ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI ARALIK AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ. GÜNDEM MADDELERİNİN GÖRÜŞÜLDÜĞÜ MECLİSTE , DÖNEM SONU BÜTÇE SUNUMU…

ANTALYA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESİ İLE BELEDIYE VE ÖZEL İDARE ÇALIŞANLARI BIRLIĞI SENDIKASI ARASINDA SOSYAL DENGE TAZMINATI SÖZLEŞMESI IMZALANDI. BIN 504…

Editör: Kanalv Editör 3

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.