Kanal V

Gizemli Çocuklar Doğada Projesi

SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN “GİZEMLİ ÇOCUKLAR DOĞADA PROJESİ” KAPSAMINDA OTİZMLİ ÇOCUKLAR, BURDUR GÖLÜ'NDE KUŞ SAYIMI YAPTI. GÖNÜLLÜ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN EŞLİK ETTİĞİ ORGANİZASYONDA ÖZEL ÇOCUKLAR, 10 GÜN SÜREYLE DOĞAL HAYATI DA TANIMA FIRSATI BULDU.

Süleyman Demirel Üniversitesi Eğirdir Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından yürütülen  TUBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı kapsamında, otizimli çocuklar kuş sayımı yaptı. 

Gizemli Çocuklar Doğada Projesi'nin kapsamında, Akdağ Milli Parkı'nda yaban hayatını ve sürüngenleri gözlemleyen çocuklar Burdur Gölü'ne geldi. 

Yürütücülüğünü Süleyman Demirel Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Hulusi Alp'in yaptığı ve farklı üniversitelerden öğretim üyelerinin görev aldığı proje kapsamında, otizmli çocuklar gönüllü öğrenciler eşliğinde göldeki göçmen kuşların sayımını yaptı. 

Dürbün ve teleskoplarla yanlarındaki akademisyenler ve gönüllü üniversite öğrencileriyle sayım yapan çocuklara aileleri de eşlik etti.

Proje yürütücüsü SDÜ öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Hulusi Alp, proje kapsamında 10 gün boyunca sürecek programda çocukların doğayı yakından tanıyarak keşfedeceğini söyledi. 

Proje kapsamında çocukların yaşam kalitesini artırmayı hedefliyor. Projede Engelli Bakım ve Rehabilitasyon Bölümü'nde okuyan 10 gönüllü öğerenci,  ileride bu çocuklarla çalışacakları için uygulamalı bir şekilde pratik yapma imkanı buluyor.


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.