Kanal V

Giritli Referandumunda Hayır Çıktı

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN, GİRİTLİ PARKI'NIN BİR BÖLÜMÜNÜ OTOPARKA ÇEVİRMEK İÇİN YAPTIĞI REFERANDUMDAN HAYIR ÇIKTI. 16 BİN SEÇMENİN OY KULLANDIĞI REFERANDUMUN ARDINDAN, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN HALKIN KARARINA SAYGILIYIZ, PROJEYİ İPTAL ETTİK" AÇIKLAMASI GELDİ.

Muratpaşa ilçesi Üçgen Mahallesi'nde bulunan Giritli Parkı'nın, Şarampol Projesi kapsamında bir bölümünün otopark alanına çevrilmesiyle ilgili referandum gerçekleşti.  

 

Bu kapsamda Cumhuriyet ve Üçgen mahallelerinde oturan ve seçmen kütüğüne kayıtlı 16 bin seçmen ile Şarampol esnafı, iki muhtarlıkta kurulan sandıklarda oy kullandı. 

 

Sandıklardan Giritli Parkı için Hayır oyu çıktı. 

 

Referandum sürecini Üçgen Mahalle Muhtarlığı'nda Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Birol Ekici, Ak Parti Muratpaşa ilçe Başkanı Hasan Bozdemir, 22. Dönem Antalya eski milletvekili Tuncay Ercenk ile CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Ahmet Kumbul'da takip etti 

 

Genel Sekreter Birol Ekici ve Ak Parti Muratpaşa ilçe Başkanı Hasan Bozdemir, daha önce bir referandum yaptıklarını, ancak halktan gelen yeni isteğe göre bir daha referanduma gittiklerini ifade etti.

 

Oy katılımının yüksek olduğu seçime, Zehra Ay adlı yaşlı kadın, yakınlarının yardımıyla tekerlekli sandalyede geldi.

Referandumdan evet çıksaydı, Büyükşehir Belediyesi tarafından Giritli Evi yıkılmadan, toplam 180 araç kapasiteli 7 katı otopark yapılacaktı. 


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.