Kanal V

Gençlik Korosu'ndan Müzik Şöleni

MURATPAŞA BELEDİYESİ GENÇLİK ORKESTRASI VE ÖZEL BİR KOLEJİN ÖĞRENCİ KORUSUNUN KONSERİNE, ÜNLÜ TENOR HAKAN AYSEV KONUK SANATÇI OLARAK KATILDI. AYSEV, SANATA DESTEKLERİNDEN DOLAYI MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI ÜMİT UYSAL'I TEBRİK ETTİ.

Muratpaşa Belediyesi’nin 44 genç müzisyenden oluşan Antalya’nın ilk BigBand Gençlik Orkestrası, ‘Çocuk, Cumhuriyet ve Atatürk’ konseri için 114 kişilik özel bir kolejin öğrenci korosuyla biraraya geldi. 

Orkestra şefliğini Furkan Üstündağ, koro şefliğini Ender Arzuman’ın yaptığı konser Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu’nda gerçekleştirildi. 

'Hoş Gelişler Ola' marşıyla başlayan konserde Muratpaşa Belediyesi Gençlik Orkestrası ve Doğa Koleji Öğrenci Korosu, Kenan Doğulu’dan Athena’ya, Aşık Veysel’den Neşet Ertaş’a 12 şarkı seslendirdi. 

Konserin konuk sanatçısı ünlü tenor Hakan Aysev, yurtdışında yerel yönetimlerinin gençlik orkestraları ve koroların önemini çok önceden farkına vardığını belirtirken, Türkiye’de ise  bu durumun yeni algılandığını kaydetti.

Aysev, genç müzisyenlerle birlikte Neşet Ertaş’ın ‘Neredesin Sen’ parçasını seslendirirken performansı Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu’nu dolduranlar tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.

Konser, hep birlikte söylenen İzmir Marşı’yla sona erdi.


Haber'e ait Video


MURATPAŞA BELEDİYESİ VE İNSANİ GELİŞİM VAKFI TARAFINDAN, İNSANİ GELİŞME ENDEKSİ-İLÇELER ÇALIŞTAYI DÜZENLEDİ. ÇALIŞTAYDA; İLÇEDE YAŞAYAN DEZAVANTAJLI KESİMLER İÇİN YAPILAN…

ÜLKEMİZİN EN ÖNEMLİ SANAT ETKİNLİKLERİNDEN BİRİ 18. ULUSLARARASI ANTALYA PİYANO FESTİVALİ, ‘PİYANO FLAMENKO’NUN ÜNLÜ İSİMİ MANOLO CARRASCO'NUN KONSERİ İLE…

6 Kasım 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

6 kasım 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.