Kanal V

Fotokapana Yakalanan Terörist Ölü Ele Geçirildi

Osmaniye’de Amanos dağlarına yaban hayatını izlemek için kurulan fotokapanlar, PKK’lı teröristleri de görüntüledi. Fotokapana düşen PKK’lı terörist, güvenlik kuvvetlerince silahları ile birlikte ölü ele geçirildi.


Osmaniye merkeze bağlı Dereobası köyü sınırları içinde bulunan Fenk Yaylası’nda kurulan fotokapanlar PKK’lı bir teröristi de görüntüledi. Osmaniye İl Jandarma Komutanlığına bağlı Özel Harekat Tabur Komutanlığı timleri fotokopan görüntüsü alınan bölgeye ve teröristlerin kaçış güzergahlarına yönlendirildi. Ayrıca takviye olarak JÖH Tabur Komutanlığı emir komutasında 2 ’Kobra’ bölgeye sevk edildi.
Teröristle sıcak temas sağlayan güvenlik kuvvetleri, 1 teröristi silahı ile birlikte ölü olarak ele geçirdi. Ayrıca bir teröristin ise yaralı olarak bölgeden kaçtığı tespit edildi. Kaçan teröristlerin takibine devam edildiği, kaçış istikametlerine operasyon faaliyetinin sürdüğü öğrenildi. Ölü olarak ele geçirilen PKK’lı teröristin üzerinde 1 adet M16 piyade tüfeği, 2 el bombası, 5 adet M16 piyade tüfeği şarjörü, 147 fişek, flaş bellek, kütüklük, sim kart, telefon kartı, el aynası, tarak, cımbız, kulaklık, 3 tükenmez kalem, tespih, not defteri, diş fırçası, sigara ağızlığı, çakı, kol saati ve bin ABD doları ile bin lira ele geçirildi.
(Resul Özdil - Selçuk Şavran/İHA)“Çok sayıda ve miktarda silah, mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi”

Ağır kış şartlarında, kurtların dahi çıkamadığı bölgelerde eli tetikte bekleyen Mehmetçik, yılbaşından beri gerçekleştirdiği operasyonlarda 104 teröristi etkisiz hale…

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde Emniyet Müdürlüğü Ek Binasına tünel kazarak saldırı düzenlenmesinin ardından yapılan operasyonlarda, olayın faali olduğu tespit edilen…


HABERE AİT RESİMLER

Kaynak: İHA

Editör: KanalV Editör 4

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.