Kanal V

Finikeli Gençler Atatürk'ün Huzuruna Gidiyor

FİNİKE BELEDİYE BAŞKANI KAAN OSMAN SARIOĞLU İLÇEDEKİ TÜM 12. SINIF ÖĞRENCILERİNİ ANITKABİR’E GÖTÜRÜYOR. 8 OTOBÜSLE FİNİKE'DEN HAREKET EDECEK OLAN ÖĞRENCİLER, MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü KABRİ BAŞINDA ANACAK.

Finike Belediyesi düzenlediği organizasyonla ilçede eğitim gören tüm 12. Sınıf öğrencilerini 10 Kasım’da otobüslerle Ankara'ya götürüyor. 

Finikeli gençler, 79 yıl önce Türk milletine veda eden Mustafa Kemal Atatürk’ü ebedi istirahatgahı  Anıtkabir’de anacak.

Sözün ardından gün geldi, çattı. 10 Kasım için kendiside Ankara'da bulunan Finike Belediye Başkanı  Kaan Osman Sarıoğlu, öğrencileri beklediklerini meclisin bahçesinden duyurdu.

9 Kasım saat 18'de Finikeden yola çıkacak 8 otobüs ile Ankara'ya gidecek olan öğrenciler, 10 Kasım anma töreninin ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi ve bazı tarihi mekanları da gezme imkanı bulacak. 

Gezinin ardından öğrenciler tekrar Ankara'ya dönmek için otobüslerle hareket edecek.


Haber'e ait Video


Sivas’ta köy sakinleri Cumhuriyet’in 94’üncü kuruluş yıl dönümü anısına, köy yamacında 200 metrekare genişliğinde dev Atatürk portresi yaptı

Muratpaşa Belediyesi, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısıyla Antalya’nın en geniş katılımlı güreş turnuvasını düzenliyor.

8 Kasım 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

8 Kasım 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.