Kanal V

Film Festivali Eleştirilerine Öğrenci Konseyi'nden Tepki

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ KONSEYİ ÜYELERİ, BU YIL 54’ÜNCÜSÜ DÜZENLENECEK ULUSLARARASI ANTALYA FİLM FESTİVALİ’NDE ULUSAL VE ULUSLARARASI KATEGORİSİNİN BİRLEŞTİRİLMESİNEYÖNELİK ELEŞTİRİLERE TEPKİ GÖSTERDİ. GRUP ADINA KONUŞAN KONSEY BAŞKANI MUHAMMET FATİH ÖZEL, BU TÜR ELEŞTİRİLERİN SAYGISIZ BİR TUTUM OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

54. Antalya Uluslararası Film Festivali'nde ulusal yarışma kategorisinin kaldırılmasına yönelik eleştirilere Akdeniz Üniversitesi Öğrenci Konseyi üyeleri tepki gösterdi.

Festivalin gerçekleşeceği Antalya Kültür Merkezi'ne gelen konsey üyeleri adına öğrenci konseyi başkanı Muhammet Fatih Özel açıklama yaptı.

Özel, ulusal ve uluslararası yarışmanın birleşmesi sonucunda, Türk sinemacıların uluslararası sinemacılar ile aynı kulvarda yarışma sevinci yaşadıklarını ancak bu tür eleştirilerin saygısız bir tutum olduğunu söyledi.

Grup açıklamanın ardından alandan ayrıldı.


Haber'e ait Video


Antalya’da bu yıl 54’üncüsü düzenlenen Antalya Film Festivali’nin resmi seçkisi açıklandı. Festivalin yarışma bölümü’nde küresel göçmen krizini, adaletsizliği, gençlik…

ABD’nin polis teşkilatı FBI (Federal Soruşturma Bürosu) seri katillerin ve psikopatların doğum tarihlerini yayınladı. Analiz ederek en çok suç…

54. Uluslararası Antalya Film Festivali, seçkin jürisiyle 'festivallerin festivali' olma iddiasını güçlendirmeye devam ediyor.

11 Ekim 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

11 Ekim 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.