Kanal V

Farkındalık İçin Yürüdüler

MEME KANSERİ FARKINDALIK AYI OLARAK KABUL EDİLEN EKİM AYINDA, ANTALYA’DA DA ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER SÜRÜYOR. ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ANTALYA GAZETECİLER CEMİYETİ VE ÖZEL BİR HASTANENİN DESTEĞİYLE GERÇEKLEŞTİRİLEN FARKINDALIK YÜRÜYÜŞÜNE DESTEK VERENLER, PEMBE TİŞÖRT VE BİLEKLİKLERİNİ TAKARAK ETKİNLİĞE KATILDI.

Özellikle kadınların hedefinde olan meme kanseri hastalığı, kısa süre öncesine kadar dünyada her yıl binlerce insanın ölümüne neden oluyor. 

Meme kanseri Farkındalık ayı olarak kabul edilen Ekim ayında Antalya’da da Farkındalık yaratmak için etkinlikler sürüyor. 

Son olarak Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Gazeteciler Cemiyeti ve Memorial Hastanesi’nin desteğiyle farkındalık yürüyüşü düzenlendi. 

Yürüyüşe Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Özdoğan, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni ve birçok vatandaş katıldı. 

Kanserde tedaviden önce erken teşhisin önem arz ettiğini belirten Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, sağlık merkezlerinde vatandaşlara ücretsiz mamografi çekimi yapıldığını hatırlattı. 

Pembe tişörtü giyip bilekliği takarak etkinliğe destek veren Antalya Gazeteciler Cemiyet Başkanı Mevlüt Yeni de vatandaşların bilinçlendirilmesinde gazetecilerin büyük rol oynadığını kaydetti. 

Hastalığa yakalanıp erken teşhisle sağlığına kavuşanlar ellerindeki pankartlarla yürüyüşe hazırlandı. 

Pembe tişörtlerini giyen vatandaşlar, belediye bandosunun çaldığı müzikler eşliğinde Cumhuriyet Meydanı’ndan Karaalioğlan parkına kadar yürüyüşe imza attı.


Haber'e ait Video


4 Ekim 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.