Kanal V

Falezlerin Sessiz Çığlığı

"FALEZLER KORUNAMIYOR" BU AÇIKLAMA ANTALYA KENT KOSEYİ BAŞKANI SEMANUR KURT'TAN GELDİ. YILLARDIR GÜNDEMDE OLAN FALEZLERDEKİ KORUNAMAYAN YAPI İÇİN BİRAN ÖNCE ÇALIŞMA YAPILMASINA VURGU YAPAN BAŞKAN KURT, KANAL V MİKROFONLARINA KENT İÇİN ÇAĞRIDA BULUNDU.

Antalya'nın önemli simgeleri arasındaki falezler...

Antalya Kent Konseyi de, ortalama kalınlığı 250 metre olan ve 650 kilometre karelik bir alan kaplayan traverten bir plato üzerinde kurulan falezlerle ilgili bir dizi tespitte bulunup rapor hazırladı.

Çevre Grubu tarafından hazırlanan raporda, dünyanın en büyük traverten platosu üzerine kurulmuş kentte ki falezlerin doğal bir güzellik olduğu ve kente estetik değer kattığı vurgulandı.

Antalya Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt da, sahil bandındaki falezlerin yerinde tespitini Kanal V muhabiri Nur Baranlı ile gerçekleştirdi  ve rapordaki gelişmeleri aktardı.

Başkan Kurt, böyle bir uygulamanın kent estetiğinin yanı sıra falezlerin de görüntüsünü bozduğunu kaydetti. İddara göre, falezlerden kesilen bazı parçaların otel ve lüks siteler tarafından bahçe süsü, saksı, ya da kapı girişini süslemek için kullanıldığı öne sürüldü.

Başkan Kurt ise, konunun derhal çözülmesini talep etti.ANTALYA'DA DENİZ MANZARASI İZLEYEN VATANDAŞLAR, FALEZLERİN ALTINDAKİ MAKİLİK ALANDA BİR ERKEK CESEDİNİ FARK EDEREK POLİSE HABER VERDİ. ALANIN SIK…

Antalya’da eski eşini pala diye tabir edilen bıçakla 9 yerinden yaralayıp, silahla iki yerinden vuran koca tutuklandı.

SEKİZİNCİ ANTALYA KONYAALTI KİTAP FUARI ZİYARETÇİ REKORU KIRDI. ANTALYALILARIN KİTAP SATIN ALMA VE YAZARLAR İLE TANIŞMA FIRSATI BULDUĞU FUARI…

TRAFİKTE GÜVENLİ SEYAHAT İÇİN YÜK VE YOLCU TAŞIYAN TİCARİ ARAÇLARIN 1 ARALIK 2017 İTİBARİ İLE KIŞ LASTİĞİ TAKMASINI ZORUNLU…

Editör: Kanalv Editör 3

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.