Kanal V

Evsiz Adam Çöp Yaktı Mahalle Ayağa Kalktı

ANTALYA'DA KİMSESİZ VE EVSİZ OLDUĞU BELİRLENEN SAVAŞ KARAMAN, 6 KATLI BOŞ BİNANIN BODRUMUNDAKİ ÇÖPLERİ YAKTI VE İKİNCİ KATA UYUMAYA ÇIKTI. DERİN BİR UYKUYA DALAN KARAMAN YAKTIĞI ATEŞİN DUMAN KOKUSUNU ALINCA, UYKU SERSEMİ İKİNCİ KATTAN AŞAĞI ATLADI. İŞTE YAŞANAN BU İLGİNÇ OLAYIN DETAYLARI

Antalya’da yaşadığı boş apartmanın bodrum katındaki çöpleri yakan bimekan şahıs az kalsın mahalleyi ateşe veriyordu. 

 

Yangın gece 3 buçuk sıralarında Deniz Mahallesi Teomanpaşa Caddesi üzerinde bulunan 6 katlı boş bir apartmanın bodrum katında meydana geldi. 

 

Apartmanda yaşayan bimekan 43 yaşındaki Savaş Karahan, bodrum katta bulunan çöpleri yaktı. 

 

Bu sırada dumanları fark eden çevredekiler, durumu 155 ve itfaiyeye haber verdi. Olay yerine Antalya Büyükşehir Belediyesine ait 3 itfaiye ve çok sayıda polis sevk edildi. 

 

Çöpleri yaktıktan sonra ikinci kata uyumaya geçen Karahan ise, zeminden yükselen duman kokularını alınca ikinci kattan aşağıya atladı. 

 

Yol yapım çalışması nedeniyle trafiğe kapalı olan caddeye bir müddet sonra ulaşan itfaiye apartmanın bodrum katının kilitli olması sebebiyle havalandırma boşluklarından yangını söndürmeye çalıştı. 

 

Dumanların çıkmaya devam etmesi üzerine kilidi kırarak içeriye giren itfaiye ekipleri, bodrum katında gerçekleştirdikleri yarım saatlik bir çalışmanın ardından yangını kontrol altına aldı. 

 

Bu sırada olayın şokunda olduğu gözlenen Karahan’ı ise olay yerine gelen polis kelepçeleyerek gözaltına aldı. 

 

Polis merkezine götürülen Karahan’ın daha önce de aynı apartmanın bodrum katındaki çöpleri yaktığı öğrenildi. 


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.