Kanal V

Ev Hanımıyken Solucan Sayesinde Patron Oldu

BURDUR’DA YAŞAYAN 2 ÇOCUK ANNESİ 46 YAŞINDAKİ SUZAN BOZOĞLAN, EV HANIMIYKEN ÖĞRENDİĞİ SOLUCAN GÜBRESİ ÜRETİMİNİ GELİŞTİREREK, KENDİ ÜRETİM TESİSİNİ AÇTI. 2 YILDA KÜÇÜK BİR İŞLETMEDEN BÜYÜK BİR TESİS KURAN BOZOĞLAN, GİRİŞİMCİ KADINLARA DA ÖRNEK OLDU.

2010 yılında bir solucan gübresi üretim tesisinde eşiyle birlikte çalışan 46 yaşındaki Suzan Bozoğlan, daha sonra üretimi öğrenerek kendi üretim tesisini açtı.

Solucan gübresi yetiştiriciliğinde, tesisin gelişme durumuna göre insan gücüne ihtiyaç duyulduğunu anlatan Bozoğlan, ilerleyen evrelerde insan gücüne ihtişaç duyduğunu belirtiyor.

Solucan gübresinin tüm yeşil alanlarda kullanıldığını belirten Suzan Bozoğlan, solucan gübresinin diğer gübrelere göre taha verimli olduğunun altını çiziyor. 

Türk üreticinin yeni yeni solucan gübresi kullanımı konusunda bilinçlendiğini kaydeden Suzan Bozoğlan, solucan gübresinin bitkilerde antibiyotik gibi koruyucu bir etki oluşturduğunu, raf ömrünü uzattığını ve kimyasal madde kullanılmadan verim artışı sağladığına dikkat çekiyor.


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.