Kanal V

Ermeniler Hatay'da İsim Günü Ayininde Buluştu !

Türkiye’nin değişik illerinden İskenderun’a gelen Ermeniler, Tarihi Karasun Manuk Ermeni Kilisesi’nin ’isim günü’ ayininde buluştu.


‘Hac Yolculuğu’ adını verdikleri gezi kapsamında, İstanbul’dan başlayarak, Kayseri Surp Krikor Lusavoriç Ermeni Kilisesi ve sonrasında İskenderun Karasun Manuk Ermeni Kilisesi’ni ziyaret eden Ermeni Cemaati, Karasun Manuk Ermeni Kilisesi’nin ‘isim günü’ ayininde bir araya geldi.

MUM YAKILIP DUALAR EDİLDİ
Ermenice yapılan ayinde Türkçe vaaz veren Rahip Harutyun Damatyan, Hatay’ın esenliği için dualar edilmesini isteyerek, "Esenlik için Rabbimize dua edelim. Buradaki mozaiğin esenliğin her zaman sabit kalması için duamızı edelim. Bu esenlik burada başlasın, burada tekrar tohumlansın, ağaca dönüşsün, meyvesini öncelikle yaşadığımız bu topraklara yaysın ve buradan daha da sınırını genişletsin. Bütün dünyaya o esenliğini yaysın" dedi.
Hem Ermenice hem de Türkçe olarak verilen vaazın ardından ayin söylenen coşkulu ilahiler ve dualarla son buldu.
Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen Ermeni Cemaati daha sonra mezarlık ziyaretini gerçekleştirerek, Samandağ Vakıflı Köyü Meryem Ana Kilisesi’nde düzenlenecek olan Surp Badarak Ayini için yola çıktı.
İskenderun Karasun Manuk Ermeni Kilisesi’nde düzenlenen ayine Ermeni Patrikhanesi’nden Rahip Harutyun Damatyan, Kıdemli Peder Kevork Çınaryan, Peder Drtat Uzunyan, Peder Şahen Ohanyan, İskenderun Karasun Manuk Ermeni Kilisesi Papazı Avedis Tabaşyan, diakonlar ve koro üyeleri katıldı.
(Mustafa Mert/İHA)Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'daki Ermeni Patrikhanesi'nde düzenlenen dini törene gönderdiği mesajda, "Ülkemizdeki Ermeni cemaatinin huzuru, güvenliği ve mutluluğu bizim için…

Gözaltı morlukları estetik görüntüyü bozması yanısıra sağlıkla ilgili problemlerin doğurduğu bir problem de olabilir.

Ermenistan’a ait bir insansız hava aracı (İHA), Azerbaycan ordusu tarafından düşürüldü.

Hepimiz hayatımızın bir evresinde kilo vermeye çalışmışızdır. Bazıları, sadece güzel görünmek için kilo vermeye çalışır ki, bu güzel görünerek…


HABERE AİT RESİMLER

Kaynak: İHA

Editör: KanalV Editör 4

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.