Kanal V

Erdoğan'dan CHP'ye Atatürk Tepkisi

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN, GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN VEFATININ 79. YIL DÖNÜMÜ DOLAYISIYLA BEŞTEPE MİLLET KÜLTÜR VE KONGRE MERKEZİ'NDE DÜZENLENEN ATATÜRK'Ü ANMA TÖRENİNDE KONUŞTU. ERDOĞAN'IN HEDEFİNDE ATATÜRK ÜZERİNDEN SİYASET YAPIYOR DEDİĞİ CHP VARDI.

Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezinde Başbakanlık Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu tarafından düzenlenen Atatürk’ü Anma Töreni, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Ankara Devle Klasik Türk Müziği Korusu tarafından seslendirilen Atatürk’ün sevdiği şarkılardan oluşan dinleti ile başladı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan dinletinin ardından kürsüye çıktı ve yaptığı konuşmada Türkiye’de eskiden beri Atatürk ve Atatürkçülük tartışması yaşandığını söyleyerek, CHP'yi ağır bir dille eleştirdi.

CHP’nin Atatürk ile önceden zayıflamaya başlayan ilişkisinin 10 Kasım 1938’de tamamen kesildiğini belirten Erdoğan, Türk lirası üzerendeki Atatürk resminin kaldırılması polemiği üzerinde CHP'ye eleştirilerine devam etti.

CHP'nin Atatürk'ü kendisine bir sembol, bir ideolojik malzeme yaptığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan buna izin vermeyeceğini belirtti.

Erdoğan CHP'nin Atatürk'ü milletten kaçırmasına izin vermeyeceğini de belirterek sözlerini tamamladı.

Külliye'deki anma etkinliğinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye genelindeki kadın girişimcileri ağırladı.


Haber'e ait Video


Cumhurbaşkanı Erdoğan, bazı kanunları onaylayarak yayımlanmak üzere Başbakanlığa gönderdi.

10 Kasım 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

10 Kasım 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.