Kanal V

Erdoğan'da Yabancı Yatırımcılara Çağrı

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN ISPARTA MEYVESUYU ÜRETİM TESİSİNİN, ARDINDAN DA HÜKÜMET VE BELEDİYE TARAFINDAN KENTE YAPILAN YATIRIMLARIN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ. MEYVESUYU ÜRETİM TESİSİNİN AÇILIŞINDA İŞADAMLARINA SESLENEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, TÜRKİYE'YE YATIRIM YAPACAK YABANCILARAN PİŞMAN OLMAYACAĞINI SÖYLEDİ.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anadolu Grup Isparta Meyve Suyu Üretim Tesislerinin açılış törenine katıldı.

Açılış törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gençlik ve Spor BakanıOsman Aşkın Bak, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba, Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Özilhan, AK Parti'li milletvekilleri, şirket yöneticileri ile çok sayıda iş adamı da katıldı.

Erdoğan burada yaptığı konuşmada başta Almanya olmak üzere Türkiye ile ilişkileri geren ülkelere değindi.

Erdoğan konuşmasında turizmi de unutmadı.

Türkiye üzerinde sürekli soru işaretleri oluşturulmaya çalıştırıldığı dönemde yapılan meyvesuyu fabrikası yatırımının uluslararası boyutta ayrıca bir önem arzettiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, yabancı yatırımcılara seslendi.

Erdoğan konuşmasında Türkiye'yi eleştiren yabancı medyaların yöneticilerinin Türkiye'de tatil yaptığını da belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan meyvesuyu fabrikasının açılışının ardından Isparta'da yapılan birçok yatırımın toplu açılış törenine katıldı.

Erdoğan Isparta'dan Antalya'ya gelecek ve yarın partisinin il danışma kurulu toplantısına katılacak


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.