Kanal V

Erdoğan – Putin Görüşmesi Gerçekleşti

BEKLENEN GÖRÜŞME OLDU VE CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN VE RUSYA DEVLET BAŞKANI PUTİN ANKARA'DA BİRARAYA GELDİ. İKİLİ VE HEYETLER ARASI GÖRÜŞMELERİN ARDINDAN ERDOĞAN VE PUTİN KAMERALAR KARŞISIN GEÇTİ. İŞTE ERDOĞAN İLE PUTİN ARASINDA GERÇEKLEŞEN GÖRÜŞMENİN DETAYLARI.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan beşinci kez biraraya geldi.  

İkili ve heyetlerarası görüşme için Ankara'ya gelen Rus lider Putin'i Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan karşıladı. 

Yapılan ikili ve heyetlerarası görüşmelerin ardından iki lider kameralar karşısına geçti ve görüşmelerle ilgili bilgi verdi. 

Görüşmelerde Ağırlık Irak ve Suriye Oldu 

Son dönemde bögenin kırıgan bir hale geldiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya ile Irak ve Suriye’nin toprak bütünlüğü konusunda hemfikir olunduğunu söyledi.

Erdoğan açıklamasında Irak'taki referanduma bir kez daha değindi.

 Erdoğan'dan Uluslararası Topluma Çağrı 

Erdoğan konuşmasında Referandum sonrası Barzani'nin daha vahim hatalar yapmasının önüne geçilmesi için Uluslar arası toplumun tavır alması gerektiğine işaret etti.

Erdoğan'ın açıklamalarında da anlaşıldığı gibi iki liderin görüşmesinde yoğun olarak Irak ve Suriye konuları ele alındı.

Putin'den Erdoğan'a Övgü

Putin ise yaptığı kısa açıklamada görüşmenin yapıcı ve samimi olduğunu belirtirken, Suriye ve Irak’taki gelişmeler ile iki ülke arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin ele alındığını söyledi. Putin, Suriye’de çatışmasızlık bölgelerinin oluşturulmasının, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın güçlü girişimleri ve iradesi sayesinde mümkün olduğunu ifade etti. 

Erdoğan Putin görüşmesinde Suriye ve Irak'ın dışında Ekonomi ve ticari ikili ilişkiler, turizm, Türk Akımı ve Akkuyu Nükleer Santrali Projeleri de ele alındı.


Haber'e ait Video


29 Eylül 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.