Kanal V

Erdoğan AKM Üzerinden Muhalefete Yüklendi

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, İSTANBUL AKM'NİN YENİLENME PROJESİ TANITIM TOPLANTISINDA KONUŞTU. 2019 YILINDA YAPIMI TAMAMLANAN BİNANIN İSTANBUL'UN SEMBOLÜ HALİNE GELECEĞİNİ BELİRTEN ERDOĞAN, AKM'NİN YIKILMASINA KARŞI ÇIKAN MUHALEFETİ TERÖRİSTLERLE İŞBİRLİĞİ YAPMAKLA SUÇLADI.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen AKM’nin Yenilenmesi Projesi tanıtım toplantısında konuştu.

Toplantıya Erdoğan'ın yanı sıra Enerji ve Tabii Kaynaklar bakanı Berat Albayrak, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ,Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve çok sayıda davetli katıldı.

Erdoğan konuşmasında 2019’un ilk çeyreğinde inşaatın tamamlanacağını belirtirken, 2007 yılında farklı birimlerin binanın kullanılamayacağı raporu verdiğini ama buna rağmen bazı kesimlerin yıkıma karşı çıktığını söyledi.

 

Bu zihniyet bizim karşımıza her alanda çıkıyor diyerek sözlerini sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKM'nin yeniden inşasına karşı çıkanların terör örgütleriyle mücadeleyi de engelelmek istediklerine dikkat çekti

AKM'nin yeniden inşası konusunda sabırlı ve kararlı davranıldığın, dikleşmeden dik durulduğunu belirten Erdoğan, eni AKM'den en çok yıllarca bu projeyi sabote etmek için uğraşanların yararlanacağını da bilidiğini de belirterek konuşmasını sürdürdü.

AKM inşallah 2019 ilk çeyreğinde bitirileceğini belirten Erdoğan, Taksim Meydanı’nın da yayalaştırılacağnı söyledi.

Erdoğan'ın konuşmasının ardından yeni AKM binasının hazırlanan tanıtım filmi izlendi. 

Yeni AKM'de 2500 kişi içeride programları izleyecek. Dev ekranda vatandaşlarda dışarıda banklarda içeriyi izleme imkanıbulacak.


Haber'e ait Video


CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN, MADENCİ YAKINLARI İÇİN YAPILAN KONUTLARIN TESLİM TÖRENİ İÇİN MANİSA'DAYDI. ERDOĞAN'IN GÜNDEMİ KONUTLARDAN ÇOK ŞEHİTLERİMİZ VE…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vefat eden Nebi Güdük'ün cenazesine katıldı.

6 Kasım 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

6 kasım 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.