Kanal V

EPDK Başkanı Yılmaz, Akaryakıt Şirketlerini Uyardı

ENERJİ PİYASASI DÜZENLEME KURUMU BAŞKANI MUSTAFA YILMAZ, ANTALYA’DA DÜZENLENEN TÜRKİYE ENERJİ ZİRVESİ’NDE KONUŞTU. AKARYAKIT DAĞITIM ŞİRKETLERİ VE BAYİLERİ FİYAT KONUSUNDA KURALLARA UYMAYA DAVET EDEN BAŞKAN YILMAZ, "KENDİLERİNE ÇEKİDÜZEN VERMELERİNİ İSTİYORUZ. AKSİ TAKDİRDE BİR GECE ANSIZIN KARAR ALABİLİRİZ" UYARISINDA BULUNDU.

Antalya'nın turizm bölgesi Belek'te iki gün sürecek 8'inci Türkiye Enerji Zirvesi başladı.

Enerjinin her yönüyle ele alınacağı zirveye, Türkiye'nin en büyük enerji şirketlerinin yöneticileri katıldı. 

Zirvede konuşan EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, akaryakıt fiyatlarının belirlenmesine yönelik düzenlemenin çok net ve açık olduğunu belirtti. 

Akaryakıt fiyatlarının kanunun çizdiği çerçevede şirketler tarafından belirlendiğini aktaran Yılmaz, son zamanlarda dağıtıcı ve bayilerden, belirlenen kriterlere uygun olmayan birtakım sinyaller aldıklarını kaydetti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez ise elektrik fiyatlarının son 50 yılda yarı yarıya düştüğünü söyledi. 

Türkiye'nin yıllık benzin, dizel ve LPG'de toplam satış hacminin 155 milyar lira civarında olduğunu belirten Dönmez, elektriğin 87 milyar lira, doğalgazın da 53 milyar lira dolaylarında olduğunu aktardı. 

 


Haber'e ait Video


Uzmanların gerçekleştirdiği bir araştırmaya göre ülkelerin genel IQ ortalaması ve dünya geneline göre sıralaması açıklandı.

Sinema tarihimizin altın çağı olarak da hep bir gülümsemeyle hatırladığımız ve her karşılaştığımızda sıkılmadan tekrar tekrar izlediğimiz Yeşilçam filmlerinde…

10 Ekim 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

10 Ekim 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.