Kanal V

Engelsiz Kent Çalışması Sürüyor

ALANYA BELEDİYESİ'NİN ENGELLİ BİREYLER İÇİN YAPTIĞI ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR. BELEDİYE TARAFINDAN ENGELLİ BİREYLERİN YAŞAMA AKTİF KATILIMLARINI DESTEKLEMEK VE ENGELSİZ BİR KENT OLUŞTURMAK ADINA ÖZEL OLARAK KURULAN ULAŞILABİLİRLİK EKİBİ, YOL-KALDIRIM REVİZE ÇALIŞMALARINI KONAKLI MAHALLESİ’NDE SÜRDÜRÜYOR.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in büyük uğraş verdiği ‘Engelsiz Kent Alanya’ projesi, her geçen gün gelişerek büyümeye devam ediyor.

Alanya merkezinin büyük bölümünü engelliler için erişebilir kılan yol-kaldırım revizyon uygulaması, Konaklı Mahallesinde de başladı. Hem Konaklı merkez hem de otellerin yoğunlaştığı bölgelerde çalışmalar devam ediyor.

750 Engel Ortadan Kaldırıldı 

Alanya Belediyesi tarafından kurulan ulaşılabilirlik ekibi, 2015 yılından bu yana haftanın 6 günü durmaksızın engelliliğe uygun olmayan eski yol-kaldırım uygulamalarını revize ediyor. 

Ekip, bugüne kadar 750 engeli ortadan kaldırarak engelli bireylerin yol ve kaldırımlarda daha rahat hareket edebilmesi için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. 


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.