Kanal V

Engelli Bireyler Ülke Ekonomisine Katkı Sağlıyor

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÖZEL EĞİTİM OKULU VE REHABİLİTASYON MERKEZİ İLE BİR ENDÜSTRİYEL ELEKTRONİK ŞİRKETİ ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI. PROTOKOL İLE ÇEŞİTLİ EKİPMANLARIN TASNİF VE PAKETLEME İŞİNİ ÖZEL ÖĞRENCİLER ÜSTLENECEK. BU SAYEDE ÖZEL ÇOCUKLAR HEM ÜLKE EKONOMİSİNE, HEM DE KİŞİSEL GELİŞİMLERİNE KATKI SAĞLAYACAK.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi, Enelsa Endüstriyel Elektronik şirketi ile engelli öğrencilerin ülke ekonomisine katkıda bulunmalarını sağlamak için protokol yaptı.

Protokolü Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in eşi Ebru Türel, Özel Gereksinimli Bireyleri Destekleme Derneği Başkanı Tarık Bitlis ve Enelsa Endüstriyel Elektronik Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Bacanak imzaladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in eşi Ebru Türel, engelli rehabilitasyon merkezinde hayata bağlanan özel bireylerin üretime de katkı koymaları için çaba sarf ettiklerini belirtti. 

Enelsa Endüstriyel Elektronik Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Bacanak, çalışmanın Türkiye'de ilk olma özelliğine sahip olduğunu ifade etti.

Genç Organize Sanayi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ayşenur Bacanak ise projenin ortaya çıkış hikayesini anlattı.


Haber'e ait Video


Türkiye işitme Engelliler Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası grup elemelerinde İngiltere ile Antalya’da oynayacağı maçın hazırlıklarını Manavgat’ta sürdürüyor.

Türk Hava Yolları(THY), görme engelli yolcuların daha rahat seyahat etmeleri için yeni bir uygulama başlattı. Görme engelli yolcuların biniş…

9 Kasım 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

9 Kasım 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.