Kanal V

Engelli Bireyler Atatürk Anıtına Çelenk Bıraktı

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ KAPSAMINDA KENT KONSEYİ TARAFINDAN BUGÜN, CUMHURİYET MEYDANI'NDA BULUNAN ATATÜRK ANITINA ÇELENK SUNUMU GERÇEKLEŞTİRDİ. ÇOK SAYIDA ENGELLİ VATANDAŞIN DA KATILDIĞI ETKİNLİKTE, ÖĞRENCİLER BANDO GÖSTERİSİ SUNDU

Antalya Kent Konseyi tarafından bu yıl, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Cumhuriyet meydanında  çelenk sunma töreni yapıldı.

Etkinliğe Aile ve Sosyal Politikalar Antalya İl Müdürü Abdullah Çalışkan, STK Temsilcileri, engelli bireyler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tören, ilk olarak meydana çelenk koyma ile başladı. Ardından saygı duruşu ve istiklal marşı okunmasıyla devam etti.

Türkiye Sakatlar Derneği Antalya Şubesi Başkanı Mehmet Karavural, günün anlam ve önemine değinmek üzere engelliler adına konuştu. Özel Sporcular Gençlik ve Spor Derneği Başkanı Yasemin Arslan'da tören kapsamında şiir okudu.

Törene katılım gösteren engelli bireyler farkındalık adına çağrıda bulundu. Tören, Antalya Büyükşehir Belediyesi özel eğitim okulu ve rehabilitasyon merkezi öğrencilerinden oluşan bando takımının gösterimi ardından son buldu.Başbakan Yıldırım, 2018'de 5 bin engelli vatandaşı işe başlatacaklarını açıkladı.

Engelli bireylerin haklarını gasp ediyor musunuz? Sorunun yanıtı 'hayır' olsa dahi yinede minik ayrıntılarla hepimizin bir kere daha hatırlamasında…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, görme engelli ressam Eşref Armağan’ın resim sergisini gezdi.

Editör: Kanalv Editör 3

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.