Kanal V

Dünya Turu

14 Eylül 2017 tarihinde dünyada gelişen başlıca olaylar.

KUALA LUMPUR'DA DİNİ OKULDA YANGIN ÇIKTI

 

Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'da bir dini okulda yangın çıktı. Yerel saatle sabah 05.15'te başlayan yangında hafızlık okulu binası tamamen kül oldu. Binanın yangın merdiveni olmaması sebebiyle çoğunluğu öğrenci en az 25 kişi hayatını kaybetti. 

 

WASHİNGTON'DA LİSEYE SİLAHLI SALDIRI: 1 ÖLÜ, 5 YARALI

 

ABD'nin başkenti Washington’da liseye düzenlenen silahlı saldırıda 1 öğrencinin hayatını kaybettiği, 5 öğrencinin yaralandığı belirtildi. Yetkililer, Rockford Freeman Lisesinde meydana gelen silahlı saldırıda yaralananların hastanelere sevk edildiğini bildirildi. Olayla ilgili 1 kişi gözaltına alınırken güvenlik nedeniyle bölgedeki tüm okullar tedbir amacıyla kapatıldı.  

 

KATALANLAR BAĞIMSIZLIK İÇİN YÜRÜDÜ

 

İspanya'nın Barselona kentinde Katalanlar bağımsızlık için yürüdü. İspanya Veraset Savaşı'nın sonunda 1714 yılında Barselona'nın İspanyollar tarafından fethedilmesinin ve bölgenin bağımsızlığını kaybetmesine ithafen saat 17.14'te gerçekleştirilen yürüyüşe binlerce katalan katıldı. Madrid hükumeti ise 1 Ekim'deki referandumu yok hükmünde sayıyor.  

 

BASİ İSİMLİ PANDA 37 YAŞINDA HAYATA VEDA ETTİ

 

Dünya'nın en yaşlı pandası hayatını kaybetti. Çin'de bir hayvanat bahçesinde 37 yaşında hayatını kaybeden Basi isimli pandanın ölüm haberini bakıcısı duyurdu. Pandaların ortalama yaşam süresinin 20-30 yıl arasınd olduğu biliniyor. 

 

 

ÇİN'DE AKILALMAZ KAZA

 

Çin'de benzerine az rastlanır bir kaza yaşandı. Sokak ortasında torununa tuvaletini yaptırmaya çalışan kadın ve torunu aracın altında kaldı. Arabanın altında kalan kadın ve torunu hayatını kaybetti. 


Haber'e ait Video


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.