Kanal V

Dünya Turu

Dünya'da günün en çok konuşulan haberlerini Kanal V ailesi olarak sizler için derledik.

FLORİDA'DA TİMSAH İSTİLASI

 

ABD’nin Florida eyaletini vuran Irma Kasırgası etkisini sürdürüyor. 4 milyon evin elektriksiz kalmasına neden olan kasırga nedeniyle timsahlar sokaklara indi. Pazar günü 4. kategoride olan kasırga, Karayipler’de 38 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. 

 

TEKSASLI HAYVANSEVERDEN SOKAK KÖPEKLERİNE YARDIM

 

ABD'nin Florida eyaletinde Irma Kasırgası'nın etkileri sürerken, geçtiğimiz haftalarda Teksas eyaletini vuran Harvey Kasırgası'ndan görüntüler gelmeye devam ediyor. Bir hayvansever, aracına aldığı sokak köpeklerini kasırgadan etkilenmemeleri için güvenli bölgelere götürdü. Çekilen görüntüler sosyal medyada hızla yayıldı.

 

İSRAİL, KUDUS'TE TARİHİ DUVARI DOZERLE YIKTI

 

İsrail, Kudüs’ün yakınlarındaki tarihi duvarı ve Yusufiye mezarlığı bitişiğindeki şehit mezarlığını dozerlerle yıktı.Yıkılan mezarlıkta Kudüs’te 1967 savaşında hayatını kaybeden 40 şehidin bulunduğu kaydedildi. Müslüman Mezarları Bakım Komitesi olası bir yeni müdahalenin önlenmesi için gerekli hukuki tedbirleri almak için harekete geçildiğini açıkladı.

 

GÜRCÜ MÜFTÜDEN ARAKAN'DA YAŞANAN ZULME KINAMA 

 

Bütün Gürcistan Müslümanlar İdaresi, Mynmar'ın Arakan bölgesinde Rohingyalı Müslümanlara yapılan şiddeti kınamak için konferans düzenledi. İdare müftüsü Ramin İgidov, Rohingyalı Müslümanlara yapılanları insanlık dışı olarak nitelerken, dünya topluluğunu bu gibi olaylara tepki göstermediği için kınadı. 

 

GÜNEY AFRİKA'DA OTOMOBİL UÇARAK TAKLA ATTI

 

Güney Afrika’da aşırı hız yapan bir kişinin kullandığı otomobil, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu uçarak takla attı. Ağır yaralı sürücü olay yerine sevk edilen ambulansla hastaneye kaldırılırken, hurdaya dönen otomobil ise otoparka götürüldü.


Haber'e ait Video


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.