Kanal V

Döşemealtı'nda Köprüler Yenileniyor

DÖŞEMEALTI BELEDIYESI, VATANDAŞLARIN ULAŞIM IMKANLARINDAN DAHA NITELIKLI VE KONFORLU YARARLANABILMESI IÇIN KÖPRÜLERDE ÇALIŞMA YÜRÜTÜYOR. BAHÇEYAKA KAPALI PAZARYERINI ATATÜRK CADDESI'NE BAĞLAYAN, IHTIYAÇLARA CEVAP VEREMEYEN VE TEHLIKE YARATAN KÖPRÜ YIKILIP YENISI YAPILIYOR. ÇIĞLIK YOLUNDA ISE KÖPRÜ GENIŞLETME ÇALIŞMASI SÜRÜYOR.

Döşemealtı Belediyesi, vatandaşların yol ve ulaşımla ilgili talep ve beklentilerini karşılamak için  çalışmalarını sürdürüyor.

Bahçeyaka Mahallesi Şehit Ahmet Küçükadalı Caddesinin her iki tarafında kaldırım çalışmaları tamamlandı ve yağmursuyu drenaj hattı kuruldu.

Belediye Fen İşleri ekipleri, yapılan bu çalışmanın ardından Kapalı Pazaryeri ile yapımı süren Müze Cami ve Merkez Park'ın bulunduğu sokakta köprüde yenileme çalışması başlattı. 

Çalışmalar kapsamında Müze Cami ile Merkez Park'ın çevresi de asfaltlanacak.

Çığlık Yolu Genişletildi

 İlçe merkezini, Bahçeyaka Mahallesi üzerinden Çığlık'a bağlayan eski ve güvenli olmayan 1 kilometrelik yolun alt yapısını tamamlayarak asfaltladı. Yeniköy Mezarlığı'na kadar olan bölümde yer alan eski köprüye bakım yapıldı ve genişletildi. 

Köprüde 2. Etap

Yol içerisinde kalan ve tarım arazilerinin sulanmasında kullanılan 9 metre yüksekliğindeki eski su kulesi yıkılıp, yerine 11 metre yüksekliğinde yeni su kulesi yapıldı. Su kulesinin tamamlanmasıyla köprü genişletme çalışmalarının 2. etabına başlandı ve köprünün betonu döküldü. 


Haber'e ait Video


TÜRKİYE'NİN EN ÇOK GÖÇ ALAN İLÇELERİNDEN DÖŞEMEALTI BELEDİYESİ, BÖLGENİN HİZMETLERİNİ KARŞILAMAK İÇİN ATÖLYELER KURDU. BÖYLELİKLE İLÇENİN HEM MALİYET GİDERLERİ…

ORTADOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ'NDEN İMAR, ŞEHİR PLANCISI VE PEYZAJ MİMARI 17 YÜKSEK LİSANS ÖĞRENCİSİ DÖŞEMEALTI İÇİN HAZIRLADIKLARI TASLAK ÇİZİMLERİ, DÖŞEMEALTI…

Türkiye Genç Kızlar Futbol şampiyonası final maçında Karadeniz Ereğli Belediyespor, Döşemealtı Kadın Futbol takımını penaltılarla 4-2 mağlup etti.

8 Kasım 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

8 Kasım 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.