Kanal V

Döşemealtı'nda 'Hasta Nakil' Hizmeti

DÖŞEMEALTI BELEDIYESI'NİN 2016 YILINDAN BU YANA HİZMET VEREN HASTA NAKİL AMBULANSI, İLÇEDE ÖZELLİKLE KENDİ İMKANIYLA HASTANEYE GİDEMEYEN YAŞLILAR İÇİN HİZMET VERİYOR. NAKIL AMBULANSI 2016 YILINDAN BU YANA 361 HASTAYA DESTEK OLDU.

Döşemealtı Belediyesi ilçenin gelişiminin yanısıra sosyal ve sağlık alanında da  yatırımlar yaptı.

Geçtiğimiz yıl belediye bünyesinde faaliyete başlayan hasta nakil ambulansıyla, acil müdahale gerektirmeyen, stabil yatağa bağımlı ancak sedyeyle nakledilmesi gereken hastaların evden hastaneye, hastaneden eve ulaşımları konusunda büyük bir eksikliği giderdi. 

Hasta Naklinde Kolaylık

Yaşlı, engelli, yatağa bağımlı hastalar, tam ya da kısmi felçli olan hastalar ile yatarak nakil edilmesi gereken hastaların nakillerini sağlayan ambulans hizmetinden yararlanmak isteyenler, ( 0 242 ) 421 30 55 numaralı telefondan belediye sağlık birimine ulaşıyor. 

Hafta içi ve mesai saatlerinde hizmet veren ambulans gelen talepler doğrultusunda hastalara yönlendiriliyor. 

Döşemealtı Belediyesi hasta nakil ambulansı ile 2016 yılında 141 hasta nakli gerçekleştirilirken 2017 yılı Ocak-Kasım itibariyle bu sayı 220’ye çıktı. Bugüne kadar 361 hasta, çeşitli sağlık kurumlarına nakledildi.


Haber'e ait Video


ORTADOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ'NDEN İMAR, ŞEHİR PLANCISI VE PEYZAJ MİMARI 17 YÜKSEK LİSANS ÖĞRENCİSİ DÖŞEMEALTI İÇİN HAZIRLADIKLARI TASLAK ÇİZİMLERİ, DÖŞEMEALTI…

Türkiye Genç Kızlar Futbol şampiyonası final maçında Karadeniz Ereğli Belediyespor, Döşemealtı Kadın Futbol takımını penaltılarla 4-2 mağlup etti.

DÖŞEMEALTI BELEDIYESI, VATANDAŞLARIN ULAŞIM IMKANLARINDAN DAHA NITELIKLI VE KONFORLU YARARLANABILMESI IÇIN KÖPRÜLERDE ÇALIŞMA YÜRÜTÜYOR. BAHÇEYAKA KAPALI PAZARYERINI ATATÜRK CADDESI'NE…

13 Kasım 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

13 Kasım 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.