Kanal V

Dokuma'nın Tapusu Alındı

ANTALYA'NIN EN GÜZEL VE DEĞERLİ ALANLARINDAN BİRİ OLAN DOKUMA ALANIYLA İLGİLİ SEVİNDİREN BİR GELİŞME YAŞANDI.YAŞANAN GELİŞMEYİ KEPEZ BELEDİYE BAŞKANI HAKAN TÜTÜNCÜ SOSYAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞTI. TÜTÜNCÜ, 488 BİN METREKARELİK DOKUMA ARAZİSİNİN TAMAMININ ANTALYA'YA KAZANDIRILDIĞINI AÇIKLADI.

Meclisin aldığı karar sonrası mutluluğunu bu sözlerle dile getirmişti. Çok geçmedi. Merakla beklenen müjdeyi sosyal medya hesabından takipçileri ile paylaştı.

 

Kepez Belediye Meclisi, Dokuma'nın Antalyalıya kazandırılması için TurkMall firmasına 38 milyon 975 liranın ödenmesine karar vermişti.

 

 

 

Karardan 37 gün sonra Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, sosyal medya hesabından son dakika notu ile paylaştı. Tütüncü paylaşımında '' Tapumuzu aldık. 488 bin metrekare Dokuma arazisinin tamamı artık Antalya'nın. Hayırlı olsun'' ifadelerini kullandı. Dokuma Fabrikası, 2003 yılında üretimi durdurmuş, Kepez Belediyesi tarafından 2005 yılında 49 yıllığına Hollanda firmasına tahsis edilmişti.

Firma, 12 yıl önce sözleşme kapsamında ödedikleri paranın iade edilmesi durumunda Dokuma'dan vazgeçeceğini bildirmişti. Firmanın talebinin yerine getirilebilmesi için 9 milyon 207 bin liraya ihtiyaç vardı.  Talep edilen paranın ödenebilmesi için yaklaşık 10 milyon dolar sermaye artırımı mecliste görüşüldü.

Şirkete paranın ödenmesine yönelik sermaye artırımı mecliste oy birliği ile kabul edilmişti.


Editör: Kanalv Editör 3

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.