Kanal V

Dışişleri Bakanı'nın Gündemi Yoğun

DIŞİŞLERİ BAKANI MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU'NUN GÜNDEMİ HAYLİ YOĞUN. BAKAN ÇAVUŞOĞLU'NU TAKİP EDEN GAZETECİLER BİLE BAKANIN HIZINA YETİŞEMİYOR. SABAH TÜRKİYE'DE TOPLANTILARA KATILAN ÇAVUŞOĞLU, ÖĞLENDEN SONRA İSE YURTDIŞI TEMASLARINI SÜRDÜRÜYOR. İŞTE ÇAVUŞOĞLU'NUN YOĞUN GÜNDEMİNDEN YETİŞEBİLDİĞİMİZ BAŞLIKLAR

İsviçre'de düzenlenen Kıbrıs Müzakerelerini tamamlayan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Almanya'da G-20 zirvesine katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, oldukça yoğun bir gündemi bulunuyor. 

 

Takip eden gazetecilerin bile gündeme yetişemediği Çavuşoğlu, Kıbrıs sorunuyla ilgili temaslarda bulunmak üzere dün akşam saatlerinde KKTC ziyareti gerçekleştirdi. 

 

Çavuşoğlu, KKTC Temasları çerçevesinde KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile bir araya gelecek ve Kıbrıs Müzakerelerinde gelinen son nokta hakkında bilgi alışverişinde bulundu. 

 

Dün gece yarısı yurda dönen Çavuşoğlu, bugün sabah saatlerinde gerçekleştirilen 22. Dünya Petrol Kongresi'ne katıldı. Çavuşoğlu kongre önesi Amerikalı Rex Tillerson Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisi'ndeki heyetler arası çalışma yemeğinde buluştu.

 

Çavuşoğlu ile Tillerson, Suriye, Katar ile bazı Arap ülkeleri arasındaki kriz ve terörle mücadele konularını görüştü.

Bakan Çavuşoğlu  sabah saatlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın da katıldığı 22. Dünya Petrol Kongresinin açılışına katıldı. 

 

Açılış proğramının ardından bakan Çavuşoğlu, Fildişi Sahili'nde İslam İşbirliği Teşkilatı 44. Dışişleri Bakanları Konseyi toplantısına katılmak için Türkiye'den ayrıldı. 


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.