Kanal V

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Gündemi Değerlendirdi

DIŞİŞLERİ BAKANI MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU DÜN MEMLEKETİ ANTALYA'NIN ALANYA İLÇESİ'NDEYDİ. ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ÜNİVERSİTESİ MÜTEVELLİ HEYETİ TOPLANTISI İÇİN KAYMAKAMLIK BİNASINA GELEN ÇAVUŞOĞLU, TOPLANTI ÖNCESİ GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLADI.

Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Mütevelli Heyeti toplantısı için kaymakamlık binasına gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, toplantı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Alman heyetinin Türkiye ziyaretiyle ilgili, İncirlik’e , Alman parlamenterlerin gelmesine izin verilmediğini ve NATO Zirvesi kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Alman Başbakan Merkel’in görüşmesinde İncirlik'in mümkün olmadığının belirtildiğini söylerken, Alman milletvekillerinin Konya’daki NATO üssüne gelebileceklerinin belirtilmesinin ardından ziyaretin organizasyonun NATO’ya verildiğini söyledi.

Bakan gelecek olan 8 parlamenterin isimlerini Türkiye’nin belirleyip belirlemeyeceği, bir parlamenterin Türkiye’ye gelişinde can güvenliği garantisi istemesi ile ilgili konuştu.

Çavuşoğlu, ABD-Kuzey Kore arasındaki gerilimin uluslararası piyasaları etkileyeceğini ve Türkiye’nin bu konuda etkilenmemesi için gereken tedbirleri aldıklarını kaydetti.


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.