Kanal V

Dağbeli ve Bademağacı'nda İftar

DÖŞEMEALTI BELEDİYESİ GELENEKSEL İFTAR SOFRALARINI BU KEZ İLÇENİN EN UZAK MAHALLELERİ DAĞBELİ VE BADEMAĞACINDA KURDU. AÇILAN İFTAR SOFRALARINDA BİNLERCE VATANDAŞ ORUÇLARINI AÇIP, DÖŞEMEALTI HALK TİYATROSU TARAFINDAN SERGİLENEN “İFTARLIK KOMEDYA” İSİMLİ OYUNU KEYİFLE İZLEDİ.

Döşemealtı Belediyesi mahallelerde kurduğu iftar sofralarıyla ilçe halkını kaynaştırmaya devam ediyor. Ramazan ayı boyunca 45 bin kişiye iftar verecek olan Döşemealtı Belediyesi, ilçenin en uzak mahalleleri olan Dağbeli’nde Cumartesi, Bademağacı'nda dün iftar sofrası kurdu. 

Her iki mahallede programa katılan binlerce vatandaş oruçlarını hep birlikte açtı. Belediye Başkanı Turgay Genç, Dağbeli'nde iftara katılan tüm vatandaşlarla tek tek sohbet edip Ramazan aylarını kutlayıp davete katıldıkları için teşekkür etti.

Kapalı Pazaryerindeki iftar programına Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç ile birlikte Cumhuriyet Halk Partisi önceki dönem Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, CHP Döşemealtı İlçe yönetimi, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları, Kırkgöz Döşemealtı Belediye Gençlik Spor Kulübü Başkanı ve Güreş takımı başpehlivanları eşlik etti.

İftar programında Başkan Genç ve Baykal'a vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. İftara katılan vatandaşlar fotoğraf çektirmek için sıraya girdi. 

Hep birlikte iftarını açan mahalle sakinleri, ardından Döşemealtı Halk Tiyatrosu'nun “İftarlık Komedya” isimli oyununu büyük bir keyifle izledi. 

Yaklaşık 1 saat süren tiyatro büyükten küçüğe herkesi kahkahaya boğdu. İftar sofraları 17 Haziran Cumartesi günü Çığlık Kapalı Pazaryeri'nde, 18 Haziran Pazar günü ise Nebiler Mahallesi'nde olacak. 


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.