Kanal V

Çevreci Çiftin Ölümünde Yeni İddialar

ANTALYA'NIN FİNİKE İLÇESİ'NDE TAŞ OCAKLARINA KARŞI VERDİKLERİ MÜCADELEYLE TANINAN ALİ ULVİ VE AYSİN BÜYÜKNOHUTÇU ÇİFTİNİN KATİL ZANLISI ALİ YAMUÇ HAKKINDA ŞOK İDDİALAR ÇIKTI. İDDALARA GÖRE EŞOFMAN LASTİĞİYLE BOĞULAN KATİL ZANLISI, İNTİHARI ÖNCESİNDE EŞİ, ANNESİ VE BİR ARKADAŞINA ULAŞTIRILMAK ÜZERE 3 MEKTUP BIRAKTIĞI ORTAYA ÇIKTI.

Finike İlçesi'nde taş ocaklarına karşı verdikleri mücadeleyle tanınan 61 yaşındaki Ali Ulvi ile Aysin Büyüknohutçu çifti, gündemden hala düşmüyor. Çiftin, 9 Mayıs günü şüpheli ölümüyle ilgili savcılık soruşturması devam ederken, katil zanlısı 31 yaşındaki Ali Yamuç, bir süre önce ölü bulunması, şüpheye yol açtı.

 

 Akıllarda Merak Uyandıran 3 Mektup

 

Büyüknohutçu çiftinin öldürülmesi ile ilgili en önemli kanıt niteliğindeki Yamuç'un şüpheli ölümüyle ilgili daha önce 3 mektup yazdığı ortaya çıktı. Bu mektuplardan birinin, 'Cinayete iştirak ve yardım' ile suçlanarak tutuklanan ve halen Burdur Cezaevi'ndeki eşi Fatma Yamuç'a hitaben yazıldığı belirlendi.

 

Yamuç'un diğer iki mektubu ise annesine ve komşusu olduğu belirtilen bir arkadaşına hitaben yazdığı ifade edildi. Mektuplar, soruşturması devam eden intihar olayı kapsamında halen savcılık dosyasında tutuluyor. Soruşturmanın tamamlanmasının ardından mektupların ilgili kişilere teslim edilmesi bekleniyor.

 


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.