Kanal V

Büyükşehir Görsel Kirliliğe Savaş Açtı

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ REKLAM DENETİMLERİNDE TEKNOLOJİNİN TÜM İMKANLARINDAN YARARLANIYOR. YENİ UYGULAMA İLE İŞYERİ ÖNLERİNE, APARTMAN GİRİŞLERİNE, CADDELERE BIRAKILAN EL İLANLARI TARİH OLACAK. KENTTE DAĞITILAN, TÜM EL İLANI VE BROŞÜRLER MÜHÜRLEME MERKEZİ TARAFINDAN KAYIT ALTINA ALINACAK. BU SAYEDE GÖRSEL KİRLİLİK ÖNLENİRKEN, KAMU ZARARI DA ORTADAN KALDIRILMIŞ OLACAK

360 derece dönebilen panoramik kameralar, 24 saat faaliyette olan gezici araçlar, lazer metre ile entegreli tabletler...

Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı, reklam denetimlerinde teknolojinin tüm imkanlarından yararlanıyor.

Yeni uygulama ile işyeri önlerine, apartman girişlerine, caddelere bırakılan el ilanları tarih olacak.

Kentte yayımlanan gazeteler ile dağıtılan insertler hariç tüm el ilanı ve broşürler mühürleme merkezi tarafından kayıt altına alınacak.Bu sayede kamu zararının önüne geçilmiş olacak. 

Tabele kirliliğinin önüne de 360 derece panoramik kamera ile geçilecek. Mevzuata aykırı asılan tabelalar, elektrik pano ve direklerine asılan afişler tespit edilecek. Bu afişleri yapıştıranlar hakkında gerekli yasal işlemler uygulanacak.

Araç giydirmeleri de kayıt altına alınacak. Gerekli izinleri ve yetki belgeleri olmayan araçlar hakkında kanuni işlem uygulanacak.


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.