Kanal V

Büyükşehir Belediyesi Temmuz Ayı Meclisi

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TEMMUZ AYI OLAĞAN MECLİSİ, MENDERES TÜREL BAŞKANLIĞINDA BELEDİYE MECLİS SALONUNDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ. MECLİSE, GÜNDEM DIŞI GÖRÜŞÜLEN FETÖ'NÜN 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ VE ŞIRNAK GEZİSİ DAMGA VURDU.

Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı Olağan Meclisi, belediye meclis salonunda düzenlendi. 

Hain darbe girişimi 15 Temmuz'un yaklaşması nedeniyle grup sözcüleri ve başkan Menderes Türel açıklamalarda bulunurken, geçtiğimiz hafta büyükşehir belediyesi öncülüğünde yapılan Şırnak gezisi değerlendirildi ve Antalya Çevre Düzeni Planı görüşüldü.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, bu haftasonu hain darbe girişimi 15 Temmuz'un birinci yılının olduğunu söyledi ve en büyük vazifelerinden birinin 15 Temmuz'u unutturmamak olduğunu dile getirdi.

 

Mecliste gündem dışı açıklamalarda bulunan AK Parti Grup Sözcüsü Bahattin Bayraktar de , 15 Temmuz darbe girişimine işaret etti. 

CHP Grup Sözcüsü Cansel  Çevikol Tuncer ise geçtiğimiz hafta büyükşehir belediyesinin kardeş şehri Şırnak'a yapılan gezide yapılan harcamayla ilgili bilgi istedi. 

Başkan Menderes Türel ise Şırnağa yapılan hizmetlerin maddi karşılığının önemsiz olduğunu ifade ederek, şöyle devam etti. 

Gündemin 15. maddesinde yer alan Antalya Çevre Düzeni Planı mecliste tartışmalara neden oldu. 

CHP Grup Sözcüsü Cansel Çevikol Tuncer'in, planla ilgili detaylı bilgi istemesi üzerine Başkan Menderes Türel, planla ilgili geçtiğimiz hafta meclis üyelerine özel toplantı yapıldığını ve bu toplantıya CHP'den hiçbir meclis üyesinin katılmadığını hatırlattı.

 

HABER: BEGÜM AKSOY

KAMERA: ÖZGÜR ÜNGÖR


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.