Kanal V

Büyükşehir Belediyesi Ekim Ayı Meclisi Yapıldı

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MENDERES TÜREL BAŞKANLIĞINDA YAPILDI.ANTALYA İL MERKEZİ VE İLÇELERİNİ İLGİLENDİREN KONULARIN GÖRÜŞÜLDÜĞÜ MECLİSTE 6 İLÇENİN ASKIYA ÇIKARILAN 100 BİN VE 25 BİN ÖLÇEKLİ PLANLARINA YAPILAN İTİRAZLAR ÖN PLANA ÇIKTI.

Büüykşehir Belediyesi Ekim ayı meclisi yapıldı. Ekim ayı meclisinde önergeler ile 195 madde görüşüldü. 

En çok dikkat çeken konu, Aksu, Döşemealtı, Kepez, Konyaaltı, Muratpaşa ve Serik ilçelerinin askıya çıkarılan 100 bin ve 25 bin ölçekli planlarına yapılan itirazlar oldu. 

Gündemin 14 maddesinde 100 bin ölçekli planlara yapılan itirazlar, 15. maddesinde ise 25 binlik planlara yapılan itirazlar görüşüldü. 

CHP grubu, itirazların gereken sürede değerlendirilmediği konusunda ve madde görüşmelerinde stkların hazır bulunmadığı noktasında eleştiride bulundu. 

Her iki madde kabul edilerek, karara bağlandı. 

Öte yandan, Kırcami planlaması içinde yer alan ATSO binası karşısındaki, mülkiyeti bir marketler zincirine ait olan parsellerle ilgili mahkeme kararı ile yapılan planlamaya itirazlar görüşüldü. 

Muratpaşa İlçesi Zeytinköy sınırları içerinde yer alan 12743 ada 1 parsele ilişkin 25 ve 5 bin planla kabul edildi. 


Haber'e ait Video


ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EYLÜL AYI DEVAM MECLİSİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MENDERES TÜREL BAŞKANLIĞINDA YAPILDI. MECLİSE, ULUSLARARASI ANTALYA FİLM FESTİVALİ…

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Muratpaşa, Elmalı, Korkuteli, Finike ve Manavgat İlçelerindeki 11 adet taşınmazını 12 Ekim 2017 tarihinde ihaleye çıkarıyor.

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi, Alanya'ya 30 dönümlük kent parkı kazandıracak. İçinde narenciye bahçesi, spor ve oyun alanları, ekolojik göletin yer…

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.