Kanal V

Burdur'un Yükselen Yıldızı Makü 11 Yaşında

BU YIL 11 YAŞINA GİREN BURDUR MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ'NİN YÖNETİMİ KANAL V'Yİ ZİYARET ETTİ. MAKÜ'NÜN YEREL KANKINMAYA ODAKLANMIŞ ÜNİVERSİTE SEÇİLDİĞİNİ BELİRTEN REKTÖR PROF. DR. ADEM KORKMAZ, MAKÜ'YÜ HEM AKADEMİK HEMDE TOPLUMLA BÜTÜNLEŞME İÇERİSİNDE OLAN BİR ÜNİVERSİTE OLARAK TANIMLADI.

Antalya'nın komşusu Burdur'un, yükselen değerlerinden olan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, bu yıl 11'inci yaşını kutluyor. 

Üniversitesinin yeni eğitim-öğretim yılına hazırlanan yönetim kadrosu da, Antalya'da çeşitli ziyaretlerde bulundu. MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz ve berebarindeki heyet Antalya'nın tek televizyonu KANAL V'Yİ ziyaret etti. 

KANAL V Genel Yayın Yönetmeni Uğur Törer ve Haber Müdürü Ahmet İstek'le görüşen Rektör Korkmaz, eğitim ve medya üzerine konuştu. 

 

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nin genç ve dinamik bir üniversite olduğunu belirten Prof. Dr. Adem Korkmaz, MAKÜ'yü, hem akademik hemde toplumla bütünleşme içerisinde olan bir üniversite olarak tanımladı.  

Rektör Korkmaz, MAKÜ'nün 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında Kalkınma Bakanlığı ve YÖK'ün birlikte düzenlediği proje kapsamında, yerel kankınmaya odaklanmış üniversite seçildiğini hatırlattı. 

Prof. Dr. Adem Korkmaz devam eden projeler hakkında bilgiler de verdi.

 


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.