Kanal V

Bugün Babalar Günü

ANTALYA’DA DÜNYADA NADİR GÖRÜLEN “SECKEL SENDRONMU" HASTALIĞI İLE MÜCADELE EDEN SEYİT MUHAMMET ALİ ERYEŞİL, 6 YAŞINA 24 AMELİYAT SIĞDIRDI. UZMAN DOKTORLAR TARAFINDAN 2 YIL YAŞAR DENİLEN YÜZDE YÜZ ENGELLİ MUHAMMET ALİ'Yİ YAŞATMAK İÇİN VARINI YOĞUNU ORTAYA KOYAN BABA OSMAN ERYEŞİL'İN TEK İSTEĞİ İSE OĞLU MUHAMMET ALİ'NİN BİR KEZ DE OLSA BABA DEMESİ

Bir Amerikalı savaş gazisinin kızının anneler günü gibi babalar günü de kutlansın fikriyle 1910 yılında tarihe geçirdiği Babalar Günü, her yıl Haziran'ın üçüncü Pazar günü dünyanın farklı ülkelerinde kutlanıyor. 

 

Bizde babalar gününde 28 yıl önce Siirt'ten Antalya'ya göç etmiş Eryeşil ailesinin yanındaydık. Eryeşil ailesinin en küçük oğlu Seyit Muhammed Ali, 6 buçuk yıl önce büyüme geriliği ve organ bozukluklarıyla karakterize olan Seckel Sendromu'yla dünyaya geldi.

 

Doktorlar ise Muhammed Ali'nin yaşamı için çok uzun süre vermiyor. Muhammed Ali'nin şuan yüzde yüz engelli olduğunu söyleyen ailesi,  24 saat çocuklarının başında nöbet tutuyor. 

 

Turizm sektöründe çalışan Baba Osman Eryeşil, Seyit Ali'nin hastalığıyla beraber işinden ayrılmış ve zamanla iş yerlerini tek tek elden çıkarmış. 

 

Son olarak Osman Eryeşil, tüm babaların babalar günün kutluyor, en büyük isteğini şu şekilde dile getiriyor.

 

 

HABER: BEGÜM AKSOY

KAMERA: VEYSİ ÇESEN 


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.