Kanal V

Boğaçay Yat Limanı Projesi'nin ÇED Toplantısı Yapıldı

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MENDERES TÜREL’İN ADAYLIĞI SÜRECİNDE ‘ÇILGIN PROJE’ DİYE TANITIMINI YAPTIĞI 927 KİLOMETREKARELİK HAVZAYI İÇEREN BOĞAÇAY PROJESİ, BUGÜN HALKA TANITILDI. ÇEVRESEL ETKİ DEĞERLENDİRME SÜRECİ BAŞLAYAN PROJENİN BİLGİLENDİRİLME TOPLANTISINA MESLEK ÖRGÜTLERİ VE HALK YOĞUN KATILIM SAĞLADI.

927 kilometrekarelik havzayı içeren Boğaçay Projesi, Antalya'lıya anlatıldı. Merak edilen noktalara projede görev alan uzmanlar açıklık getirdi. 

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi – Antalya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan "Boğaçay Yat Limanı Projesi" için Çevresel Etki Değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

 

Konyaaltı'nda gerçekleştirilen projenin bilgilendirme toplantısına meslek örgütleri ve halkın katılımı yoğun oldu.

 

Proje Neleri İçeriyor?

 

Boğaçayı Projesi, Büyük Liman'ın mendireğin arkasında 500 yat kapasiteli bir marina, taşkın önleme ve Rekreasyon, özel proje alanı, film stüdyoları ve doğal yaşam parkı olmak üzere 4 ayrı etabı içeriyor. 

 

Projeye İlişkin Görüşler De Değerlendirilecek

 

ÇED süreci tamamlanana kadar projeye ilişkin görüş, soru ve öneriler için Antalya Valiliği’ne veya Çevre Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü’ne yazılı olarak başvuruda bulunmak gerekiyor. 


Haber'e ait Video


Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Boğaçayı Projesi içinde yer alan Hazine’ye ait arazilerin proje esaslı mülkiyet satışına izin veren…

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Boğaçayı Projesi'nin özel bakanlar kurulu kararının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalandığını ve resmi gazetede yayımlandığını…

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.