Kanal V

Bitkisel İlaçlara Uzman Uyarısı

33'ÜNCÜ ULUSLARARASI KATILIMLI TÜRK KARDİYOLOJİ KONGRESİ, ANTALYA SERİK'TE GERÇEKLEŞTİRİLDİ. KONGREDE UZMANLARIN DİKKAT ÇEKTİĞİ KONU İLACIN TERKEDİP BİTKİSEL MADDELERE BAĞLANMAK OLDU. UZMANLAR BİTKİSEL İLAÇLARIN HİÇ BİR BİLİMSEL DAYANAĞININ OLMADIĞINA DİKKAT ÇEKİYOR.

Türk Kardiyoloji Kongeresi Antalya'nın Serik ilçesine Bağlı Belek bölgesinde bir otelde gerçekleştirildi. 

Derneğin Gelecek Dönem Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kemal Erol, "bitkisel" denilen bazı maddelerin ilaç gibi pazarlandığını dikkat çekerek, vatandaşlara önerilerde bulundu. 

Erol yaptığı uyarıcı açıklamalarda, son yıllarda ülkede "bitkisel" tabir edilen maddelerin kullanımının yaygınlaştığını, bunun bazı hekimler ve kişilerce "rant kapısı" haline getirildiğine vurgu yaptı.

İlaçların kullanıma sunulmadan önce ilk olarak hayvan, sonra insan deneyleriyle birlikte birçok deneylerden geçtiğini ifade eden Erol, bitkisel ürünlerin hiç bir bilimsel dayanağının bulunmadığını söylüyor.

Bu tür maddelerin "Bütün kalp damarlarınızı açar" gibi ifadelerle pazarlanarak halkın kandırıldığını dile getiren Erol, bu tür ürünlerin içindeki maddeleri doktorların bile bilmediğine dikkat çekiyor. 

Erol "bitkisel ilaç" adı altında satılan maddelerin içindekileri dokorların da bilmediğini ve bu nedenlerle ölümler bile yaşandığına dikkat çekiyor. 


Haber'e ait Video


Potasyum eksikliği, kişinin kaslarında güçsüzlük ve yorgunluğun oluşmasına ve spor yaparken daha hızlı yorulmasına neden olur. Yaz aylarında tüketimi…

Son zamanların en trend içecekleri! Hızlı yağ yakma, ödem arttırma, cildinizi güzelleştirme gibi birçok artısı bulunan bu içecekler oldukça…

Uzmanlar, göbek yağlarından şikâyet edenler için hem bel bölgesini incelten hem de göbek yağlarını eriten yedi pratik çözüm sunuyor.

13 EKİM 2017 CUMA ALTIN FİYATLARI BELLİ OLDU. 13 EKİM 2017 ÇEYREK ALTIN FİYATLARI NE KADAR? 13 EKİM 2017…

13 Ekim 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

13 Ekim 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.