Kanal V

Belediye Atölyeleri Sanayi Gibi Çalışıyor…

KONYAALTI BELEDİYESİ ATÖLYELERİ SANAYİ GİBİ ÇALIŞIYOR. ÇÖP KONTEYNERLERİNİ KENDİ ATÖLYELERİNDE ÜRETEN BELEDİYE, GERİ DÖNÜŞÜM KONTEYNERLERİNİ İSE KENDİ BASKI ATÖLYESİNDE ÜRETTİĞİ AFİŞLERLE KAPLIYOR.

Konyaaltı Belediyesi’nin atölyeleri değim yerindeyse küçük bir sanayi sitesi gibi çalışıyor.

 

 Konyaaltı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü şantiyesinde, yer altı çöp konteyneri üretiminden, bakım ve onarımına; geri dönüşüm kutularının üretiminden kaplamasına pek çok işlem yapılmakta. 

Konyaaltı Belediyesi konteynerlerin büyük bir bölümünü yerin altına alıyor. Böylece kent sakinleri çöp kokusundan ve görsel kirlilikten de kurtuluyor. 

 

Geri dönüşüm konteyleri ise ayrı bir atölyede işlem görüyor. Konyaaltı Belediyesi, geri dönüşüm konteynerlerin dış yüzeyini saran afişleri de  yine kendi baskı atölyesinde yapıyor. 

 

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, öncelikli olarak okul ve kamu kurumları çevresinde bulunan konteynerlerin tamamını yer altına aldıklarını kaydetti.  

 

Günde ortalama 15 çöp konteynerini onarıp yenilediklerini dile getiren Muhittin Böcek, bu işlemlerin kendilerine önemli ölçüde tasarruf sağladığını kaydetti.


Haber'e ait Video


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.