Kanal V

Başbakan Yıldırım'ın ABD'de Temasları Başladı

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM AMERİKA ZİYARETİNDE İKİLİ TEMASLARA BAŞLADI. YILDIRIM İLK GÖRÜŞMESİNİ CUMHURİYETÇİLERİN ÖNDE GELEN İSİMLERİNDEN TENNESSE SENATÖRÜ BOB CORKER YAPTI. YILDIRIM'IN BAŞKAN YARDIMCISI PENCE İLE PERŞEMBE GÜNÜ ÖĞLEN SAATLERİNDE BİR ARAYA GELMESİ BEKLENİYOR.

Başbakan Binali Yıldırım ve beraberindeki heyet, Amerika'ya ulaştı. Başbakan Yıldırım’ı Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç ve beraberindeki diplomatik heyet karşıladı.

Başbakan Yıldırım ve heyetin Washington’da kalacağı otel çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı. 

Washington'da temaslarına başlayan Başbakan Binali Yıldırım, Cumhuriyetçilerin önde gelen isimlerinden Tennessee Senatörü Bob Corker ile bir araya geldi.

Yıldırım'ın kaldığı otelde gerçekleşen görüşme bir saatten fazla sürdü. Cumhuriyetçi Partinin önemli isimlerinden Corker, görüşme sonrası yaptığı açıklamada, iki ülke arasındaki geniş kapsamlı ve bazı spesifik konuları konuştuklarını, üstesinden gelinmesi gereken birçok mesele bulunduğunu söyledi. 

Cokker, iki ülke arasındaki sorunların çözümünün zaman alacağını belirtirken,  Türkiye'nin özellikle Suriyeli mülteciler için çok şey yaptığını hatırlattı. 

Heyette bulunan Adalet Bakanı Abdülhamid Gül, ABD Adalet Bakanı Sessions ile telefonda görüştü.  

Yıldırım'ın Başkan Yardımcısı Pence ile Perşembe günü öğlen satlerinde bir araya gelmesi bekleniyor. 

Yıldırım'a ABD ziyaretinde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop ile AK Parti İstanbul Milletvekili Volkan Bozkır da eşlik ediyor.


Haber'e ait Video


BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM, BERABERİNDEKİ BAKANLARLA BİRLİKTE AMERİKA'YA HAREKET ETTİ. 3 GÜN SÜRECEK ZİYARETİN ÖNCESİ BASIN TOPLANTISI DÜZENLEYEN YILDIRIM, VİZE…

Başbakan Yıldırım, "Yönetimde istikrar açısından seçim barajının yüzde 10 olarak devam etmesi düşünülebilir. Ancak temsilde adalet noktasında seçim sistemi…

8 Kasım 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

8 Kasım 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.