Kanal V

Başbakan Yıldırım Gündemi Değerlendirdi

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM CUMA NAMAZI SONRASI GAZETECİLERİN SICAK GÜNDEMLERLE İLGİLİ SORULARINI YANITLADI. IRAK ZİYARETİYLE İLGİLİ DE İBADİ'DEN DAVET GELDİĞİNİ AMA TARİHİN BELLİ OLMADIĞINI SÖYLEDİ.

Başbakan Binali Yıldırım, cuma namazı çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtladı. Başbakan Yıldırım ilk olarak Irak'a ziyaretiyle ilgili merak edilen soruları yanıtladı.

Başbakan Yıldırım; 'Başika Sorun Olmaz' 

Başbakan Yıldırım Türk askerlerinin Başika'da bulunmasıyla ilgili sıkıntı çıkarmı sorusuna da, Türk askerinin Deaş ile mücadele eden Iraklı mücahitleri eğittiklerini belirtti.

Bölgede Referandum ve PKK ile mücadele gibi daha büyük sorunlar olduğunu belirten Başbakan Yıldırım, Irak merkezi hükümetiyle bu konularda daha yakın işbirliği içinde olunmasını belirterek konuşmasını sürdürdü.

Başbakan Yıldırım; 'IKBY'ye Yeni Yaptırımlar Yolda'

Bölgedeki ayırımcı hareket milli meselemiz olduğunun altını çizen Başbakan Yıldırım, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi için yeni yaptırımların sinyalini de verdi.

Başbakan Binali Yıldırım Cuma namazı öncesi de gündemi hayli yoğundu. Yıldırım Başbakanlık Çankaya Köşkü'nde Birleşik Krallık Başbakanı Türkiye Ticaret Temsilcisi Lord Robin Janrin ve beraberindeki heyeti ile Ankara Büyükelçisi Richard Moore kabul etti. 


Haber'e ait Video


6 Ekim 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

6 Ekim 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.