Kanal V

Bakan Soylu'dan Mülteci ve Uyuşturucu Uyarısı

AKDENİZ SAHİL GÜVENLİK FAALİYETLERİ FORUMU’NUN 6’NCISI TÜRK SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI EV SAHİPLİĞİNDE ANTALYA’DA İCRA EDİLDİ. TOPLANTININ AÇILIŞ KONUŞMASINI YAPAN İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU, MÜLTECİ GEÇİŞLERİNİN BİTME NOKTASINA GELDİĞİNİ BELİRTEREK, NATO UNSURLARININ EGE'DEN GİTME VAKTİNİN GELDİĞİNİ SÖYLEDİ. BAKAN SOYLU'NUN DİKKAT ÇEKTİĞİ BİR DİĞER KONU İSE UYUŞTURUCU OLDU.

Akdeniz Sahil Güvenlik Faaliyetleri Forumu’nun 6’ncısı Türk Sahil Güvenlik Komutanlığı ev sahipliğinde Antalya’da icra edildi.

Toplantıya 13 ülkenin Sınır Sahil Güvenlik Komutanları, başkanları, temsilcileri ile heyetleri, kamu kurum kuruluş temsilcileri, Avrupa Birliği kurumları ve uluslararası kuruluş temsilcileri katıldı. 

Toplantının açılış konuşmasını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptı. Düzensiz mülteci geçişleri konusunda dramatik sonuçlar yaşandığına dikkat çeken Soylu, olayın sahil güvenliklerin boyunu açtığını söyledi.

Bakan Soylu göçlerin bitirilebilmesi için ekonomik farklılıkları giderip savaşların durdurulması gerektiğinin altını çizerken, Türkiye olarak Türk Sahil Güvenliği'nin görevinin zorluğuna dikkat çekti.

 

Türkiye'nin Uluslar arası verdiği sözleri ve sorumluluklarını yerine getirdiğini hatırlatan Bakan Soylu, mülteci istemeyen Avrupa ülkelerinin Türkiye'ye destek vermediğini belirterek önemli bir uyarıda bulundu.

Akdeniz’e kıyısı olan ülkelerin göçmen tehtidinin dışında bir başka sorununun da uyuşturucu olduğunu ifade eden Bakan Soylu, Avrupa ülkelerinin gençleri için dikkat etmeleri uyarısınad bulundu.


Haber'e ait Video


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Türkiye’nin İHA’larını özel sektörde bu işe kendisini adamış bir anlayış kurdu. Terörle mücadelede bu bahardan…

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 81 il emniyet müdür yardımcıları ve KOM şube müdürleri ile toplantıda bir araya geldi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 81 ilin Emniyet Müdürlüklerine mafya ile mücadele talimatı verdi.

12 Ekim 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

12 Ekim 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.