Kanal V

Bakan Çavuşoğlu, Fakültelerin Temelini Attı

DIŞİŞLERİ BAKANI MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU, ANTALYA’NIN ALANYA İLÇESİ’NDE ALAADDİN KEYKUBAT ÜNİVERSİTESİ YERLEŞİKESİNDEKİ FAKÜLTE VE MÜZENİN TEMEL ATMA TÖRENİNE KATILDI. TÜRKİYE’NİN HEDEFLERİ OLDUĞUNU BELİRTEN BAKAN ÇAVUŞOĞLU, BUNUN İÇİN EĞİTİME ÇOK ÖNEM VERDİKLERİNİ SÖYLEDİ

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi, Rafet Kayış Mühendislik Fakültesi Açılışı ve Eğitim Fakültesinin temel atma töreni gerçekleştirildi. 

Törene Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ak Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, Ak Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal ve birçok konuk katıldı. 

Rektör Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı’nın açılış konuşmasının ardından Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel de, eğitime destek verenlere teşekkür etti. 

Konuşmasına dün ve bugünkü operasyonlarda verilen şehitleri anarak başlayan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, eğitime çok önem verdiklerini vurguladı. 

“Hedefleri Gerçekleştirmek İçin Eğitim” 

Türkiye’nin hedefleri olduğunu dile getiren Bakan Çavuşoğlu, bunun için eğitime ihtiyaç olduğunu söyledi. 

Konuşmaların ardından Bakan Çavuşoğlu, hayırsever işadamı Rafet Kayış ve protokol üyeleri önce dualarla kurdeleyi kesti, ardından da temel atma için düğmeye bastı.


Haber'e ait Video


Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "İçeride ve dışarıda teröristlerin kökünü kazıyacağız" dedi.

3 Kasım 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ABD'li mevkidaşı Tillerson ile telefon görüşmesi yaptı.

3 Kasım 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.