Kanal V

Bakan Çavuşoğlu Çin ve Katarlı Konukları Ağırladı

Dışişleri bakanı Mevlüt Çavuşoğlu bugün hem siyaset hem de sanat camiasından isimleri ağırladı. Çavuşoğlu'nun ilk ağırladığı konuğu katarlı mevkidaşı oldu. Çavuşoğlu'nun ağırladığı ikinci konuğu ise çinli oyuncu ve yapımcı Will Liu oldu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu iki önemli ismi ağırladı. 

 

Çavuşoğlu'nun ağırladığı ilk isim Katarlı mevkidaşı Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman Al Sani oldu. Çavuşoğlu konuk bakanı kapıda karşıladı ve yaklaşım 1 saat süren bir görüşme gerçekleştirdi.

 

Al Sani, bugün ayrıca Bakan Çavuşoğlu ile birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul edildi. Katarlı bakan ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'da yaklaşık yarım saatlik bir görüşme yaptı. 

 

Çavuşoğlu Çinli Yıldız Will Liu'yu Kabul Etti

 

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun ikinci konuğu ise Çinli oyuncu ve yapımcı Will Liu, eşi ve ekibi  oldu. 

 

Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, görüşmede geçen ay Çin'e gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında mevkidaşı Vang Yi ile yaptığı ortak basın toplantısında dile getirdi ve 3 milyon Çinli turistin Türkiye'de ağırlanması hedefi çerçevesinde Türkiye'nin tanıtımına katkı sağlayabileceğini belirtti.

 

Görüşmede, Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Şeref Ateş de hazır bulundu.

 

Haftada 75 milyon izleyicisiyle Çin'de reyting rekorları kıran TV programı "Baba Nereye?"nin başrol oyuncusu Will Liu, ailesi ve 11 kişilik ekibiyle Türkiye'nin tarihi ve turistik yerlerini ziyaret ediyor. 

 

Ziyaretin ardından, "Baba Nereye?" adlı programın Türkiye'de de çekilmesi bekleniyor.

 

Will Liu'nun Türkiye ziyareti Yunus Emre Enstitüsü tarafından gerçekleştirilen kültürel diplomasi faaliyetleri bağlamında düzenlendi. 


Haber'e ait Video

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.