Kanal V

Bakan Bak: Hestourex Antalya’nın Önemini Ortaya Çıkaracak

GEÇTİĞİMİZ NİSAN AYINDA DÜNYA’DA İLK KEZ DÜZENLENEN VE BU YIL CUMHURBAŞKANLIĞI HİMAYELERİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK OLAN SAĞLIK, SPOR VE ALTERNATİF TURİZM KONGRE VE FUARI HESTOUREX İÇİN GERİ SAYIM SÜRÜYOR. HESTOUREX’İN ANTALYA’NIN ÖNEMİNİ ORTAYA ÇIKARACAĞINI SÖYLEYEN GENÇLİK VE SPOR BAKANI OSMAN AŞKIN BAK’DA, KENTİN SPOR TURİZMİNDEKİ İLERLEYİŞİNDE FUARIN KATKISI OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

Geçtiğimiz Nisan ayında Dışişleri Bakanı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu öncülüğünde ve Kalkınma Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı’nın desteğiyle, ilk kez Antalya’da düzenlenen Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre ve Fuarı Hestourex, büyük bir başarı sağladı.  

Cumhurbaşkanlığı himayelerine alınan ve turizmi 12 aya yayma hedefi doğrultusunda gerçekleştirilen Hestourex 2017, 40 binin üzerinde randevulu iş görüşmesine ev sahipliği yaparak Türkiye’ye milyarlarca liralık turizm geliri sağladı. 

Satın alma heyetlerinin bazı hastane, spor tesisleri ve otelleri yerinde görme fırsatını da yakaladığı, kısa vadede 10 milyar, uzun vadede ise 150 milyar liralık gelir hedefiyle düzenlenen fuar, hedeflerinin üzerinde bir başarıyla gerçekleştirildi.  

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Kış Semineri ve kokart törenine katılmak için Antalya’ya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak da Hestourex’in önemine değindi.   Kanal V mikrofonlarına özel açıklamalarda bulunan Bakan Bak, kentin spor turizmine öncülük ettiğini söyledi. 

Kentin hem konaklama hem de spor destinasyonu açısından hızla ilerlediğini dile getiren Bakan Bak, Sağlık Spor ve Alternatif Turizm Fuarı Hestourex’in bunda payının büyük olduğunu anlattı. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Belediye binasının en üst katına çıkarak intihar girişimde bulunan şahıs polis ekiplerinin ikna çabalarının ardından...

Yer aldığı roller için kilo verip almaktan çekinmeyen Yeşim Ceren Bozoğlu, 1 yılda 50 kilo verdi. Bozoğlu'nun zayıf haliyle…

GENÇLİK VE SPOR BAKANI OSMAN AŞKIN BAK TFF KIŞ SEMİNERİ VE FIFA KOKART TAKMA TÖRENİNE KATILDI.

Editör: Kanalv Editör 3


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.