Kanal V

Antalya'ya 250 Çarşı ve Mahalle Bekçisi Alınacak

ANTALYA’YA 250 BEKÇİ ALINACAK… ANTALYA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN YAPILAN AÇIKLAMAYA GÖRE, KENTTE GECELERİ VATANDAŞLARIN CAN VE MAL GÜVENLİĞİ İÇİN ÇARŞI VE MAHALLELERDE BEKÇİLER GÖREV ALACAK… PEKİ, ANTALYALILAR MAHALLE BEKÇİLERİNİN GERİ DÖNMESİNDEN MEMNUN MU? YAZILI VE SÖZLÜ SINAVA GİRECEK BEKÇİ ADAYLARINDA ARANILAN ŞARTLAR NELER? TÜM BU SORULARIN CEVABI HABERİMİZDE…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla, yıllar sonra geri dönen mahalle bekçileri görevlerine başladı. 

Araç durdurma ve silah kullanımı gibi bazı eğitimlerden başarıyla geçen 386 bekçi, 2 ay önce İstanbul’da sokaklara çıktı. 

Bekçilik İçin Aranan Şartlar 

Başvuru için Türk vatandaşı ve erkek olmak, en az lise veya dengi okul mezunu olmak, askerliğini yapmış ve 30 yaşından gün almamış olmak, görevini yapmaya engel olabilecek bir hastalık veya engeli olmadığını belirten rapor almak, yüz kızartıcı suç işlememiş ve kamu haklarından mahrum olmamak, Antalya il sınırları içerisinde en az 1 yıldır ikamet etmiş olmak, en az 167 santimetre boy ve beden kitle endeksi 18–27 arasında olmak gerekiyor. 

Başvurular 16–30 Kasım 2017 tarihlerinde ilçe emniyet müdürlüklerinde kabul edilecek.

Adaylar, 11–15 Aralıkta sözlü, 23 Aralıkta ise yazılı sınava girecek.  Liste yazılı sınavda en yüksek puan alanlardan başlamak üzere sıralanacak. Adaylar silah kullanımı, yakın koruma, araç ve üst arama gibi eğitimlerden geçecek. 

Aksu, Döşemealtı ve Kumluca ilçelerinde 10'ar, Konyaaltı, Alanya, Manavgat ve Serik ilçelerinde 20, Kepez ve Muratpaşa ilçelerinde ise 70'er bekçi görevlendirilecek.


Haber'e ait Video


Metropol ilçelerde görev yapmak isteyen bekçi adayları, 14-26 Kasım'da ilçe emniyet müdürlüklerine başvurabilecek.

2 Kasım 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

2 Kasım 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.